dom na wakacje

Czarne trójkąty w sercu lasu – idealny dom na wakacje

Młode małżeństwo z Kanady postanowiło uciec od zgiełku miasta i przenieść się bliżej natury. Tak właśnie powstał FAHOUSE czyli dom, w którym wakacje można spędzać cały rok.

Zaprojektowany przez architektów z pracowni Jean Verville dom stanął w środku lasu, nieopodal niewielkiego jeziora. Na pierwszy rzut oka wygląda jak dwa czarne namioty. Złudzenie to jest jak najbardziej słuszne. FAHOUSE został stworzony na wzór archetypicznych domów, dawniej budowanych w kanadyjskich lasach.

Projekt stanowi odpowiedź na potrzeby młodego małżeństwa i ich dwójki dzieci. Ci ostatni mają czerpać przyjemność z przebywania w tak zaprojektowanym domu, który pełen jest rozwiązań ułatwiających zabawę. Architekci połączyli tutaj dobry design z funkcjonalnością. Stąd w sypialni dzieciaków piętrowe łóżko, do którego można wejść po przypominającej regał drabinie. W ścianach powstały też małe szczeliny, przez które dzieci uwielbiają się przeciskać.

W realizacji architektów widać zabawę formą. Jeden z trójkątów zdaje się być zawieszony nad ziemią, tworząc w ten sposób zadaszenie niewielkiego tarasu.

dom na wakacje


Dodatkowo dookoła budynku zbudowano specjalne ścieżki, tarasy oraz patio, do którego prowadzą szerokie schody. Zewnętrzne ściany domu wykonane zostały z przesuwnych szklanych paneli, dzięki czemu wizualnie zwiększają jego powierzchnię, a mieszkańcom pozwalają podziwiać piękno lasu już z wnętrza salonu.

Czytaj więcej: Dom jednorodzinny | Domek letniskowy | Zieleń | Las

źródło: jeanverville.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły