Czarny Dom pod Łodzią. Wygląda, jak nowoczesna stodoła!

Takie projekty lubimy najbardziej. Proste, nowoczesna, a jednak wciąż nawiązujące do tradycji i okolicznego krajobrazu. Poznajcie Czarny Dom pod Łodzią.

Dom powstaje w Łodzi w rejonie wzniesień łódzkich. Budynek ma uniwersalną nowoczesną formą, ale jest mocno zakorzeniony w tradycji i naturze. Zwartą bryłę z nowoczesnym związanym z funkcją podziałem okien, zestawiono z rzemieślniczą ciesielską konstrukcją, ręcznym wykonaniem i drewnianą fasadą ułożoną w szczytach w dekoracyjną jodełkę.


W projekcie wykorzystano naturalne materiały, drewno jako materiał konstrukcyjny i wykończenie, słomę do izolacji ścian, celuloza do izolacji dachu. Ściany wewnętrzne wykończone tynkami glinianymi. Ściany wykonane będą z kostek słomy, od zewnątrz zabezpieczone płytą drewnopochodną i tynkiem wapiennym, a ściany szczytowe drewnianą czarną fasadą. Boczne ściany chronione są głębokimi okapami. Budynek dzieli się na dwie części: mieszkalną z otwartym salonem, sypialnią, pomieszczeniami pomocniczymi, oraz studio muzyczne.  Cały budynek ma powierzchnię użytkową 230m2, z czego część mieszkalna zajmuję ok. 130m2.

Autor:

Michał Koziej

Współpraca:

Karolina Siewierska

Projekt:

2017

Wizualizacje:

Paweł Krymarys

www.zvavo.pl