Czaszki postaci z kreskówek. Kontrowersyjna wystawa Filipa Hodasa. 

Goofy, kanarek Tweety, czy Myszka Miki to postacie z kreskówek, których nie trzeba przedstawiać. Popularność tych wymyślonych bohaterów postanowił wykorzystać artysta, grafik i projektant Filip Hodas, który stworzył wizualizacje przedstawiające czaszki postaci z kreskówek. Poznajcie wystawę Cartoon Fosssil.

Filip Hodas jest pochodzącym z czeskiej Pragi artystą, grafikiem i projektantem, który stał się znany dzięki swojej pierwszej wystawie zatytułowanej Pop Culture Dystopia, która została zaprezentowana po raz pierwszy podczas praskich targów sztuki w 2015 roku. Tym razem Czech zaskakuje po raz kolejny, znów nawiązując do najpopularniejszych bohaterów świata pop-kultury.

Jego najnowsza wystawa nazwana Cartoon Fossil, co można przetłumaczyć jako kreskówkowe skamieniałości, przedstawia czaszki postaci z kreskówek. Kontrowersyjnym pracom towarzyszą podpisy, które imitują plakietki z informacjami, które można spotkać w muzeach. Na nich znalazły się humorystyczne tytuły poszczególnych “eksponatów” stylizowane na łacinę oraz krótkie opisy postaci.

„Zawsze lubiłem tworzyć czaszki, więc postanowiłem połączyć moją pasję do tworzenia czaszek z grafiką 3D i kilkoma moimi ulubionymi postaciami z kreskówek z dzieciństwa. Początkowo chciałem stylizować je na skamieliny dinozaurów ustawione w środowisku muzealnym, ale później zdecydowałem się na taką realizację, ponieważ czaszki same w sobie nie wyglądały zbyt rozpoznawalnie – zwłaszcza z pękniętymi lub brakującymi częściami. Dlatego zdecydowałem się na mniej zniszczony wygląd, a także dodałem pewne atuty do każdej z postaci. Aby uczynić go bardziej komiksowym, postanowiłem skontrastować realistyczny wygląd czaszki z kolorowymi płaskimi tłami.” – tak opisuje projekt  Filip Hodas na swojej stronie w serwisie Behance.

Czaski artysta w swojej wystawie zaprezentował takie postacie jak Goofy (Canis Goofus), Spongeboba Kanciastoportego (Spongia Bobae), czy Sknerusa McKwacza (Anas Scroogius). Jak Wam podoba się wystawa Cartoon Fossil?

Czytaj też: Rzeźba | Wystawa | Zwierzęta | Sztuka | Kultura

źródło: https://www.behance.net/Filiphds