Czerwona wyspa w Warszawie. Jest jak instalacja artystyczna

Oryginalna zabudowa pojawiła się przed lokalem Va Bene Cicchetti przy ul. Ludwika Waryńskiego. Czerwona wyspa stanowi przedłużenie wnętrza baru i jest atrakcyjną przestrzenią do spędzania tu wieczorów latem.

Za projekt konstrukcji odpowiadają NOKE Architects: Piotr Maciaszek, Karol Pasternak oraz Aleksandra Hyz. Z kolei instalację artystyczną baru stworzyła Ola Niepsuj. Nowa część nosi nazwę „Giardino” i kontrastuje z szarą zabudową w pobliżu. Unoszące się ku górze czerwone kielichy są jak artystyczne kwiaty układające się w formę parasoli.

Aby się tu dostać, trzeba odważnie przekroczyć lazurową linię światła i postawić stopę na pomoście wykonanym z barwionej ceramiki – mówią autorzy projektu.

Miejsce składa się z funkcjonalnych modułów. Wykonane z rzeźbiarską starannością loże, modularne stoły, które można swobodnie aranżować oraz siedziska rozrzucone między trzonami „parasoli”. Pod jednym z nich stanął wygięty w łuk bar, który zaprojektowała artystka Ola Niepsuj.

Efekt intensywnej czerwieni udało się osiągnąć przez odpowiedni dobór materiałów. Pomogła w tym ceramika, która łączy weneckie tradycje oraz istniejący już wcześniej wystrój baru.

Sprawdź

Spersonalizowane płyty gresowe i tarasowe o unikatowym wzorze oraz kolorze to efekt współpracy z firmą Tubądzin. Skomplikowane elementy z lakierowanej stali wykonali natomiast lokalni, warszawscy rzemieślnicy – dodają architekci.

Całość uzupełnia zieleń w donicach, a oryginalną aurę podbija świetlna linia otaczająca wyspę. Źródło światła zostało ukryte w metalowych profilach. Architektom z NOKE Architects udało się stworzyć atrakcyjną przestrzeń, która przypomina instalację artystyczną i jednocześnie pełni użytkową formę ogródka baru. Gratulujemy!

źródło: NOKE Architects

zdjęcia: Piotr Maciaszek

Czytaj też: Warszawa | Bar  | Detal | Ciekawostki | Polecane | whiteMAD na Instagramie