Czerwony dom

Czerwony dom w środku lasu. Z tarasu wychodzi niewielka przystań. 

Domek w lesie zazwyczaj kojarzy się z drewnianą chałupką obitą deskami. Amerykańscy architekci Davit i Mary Jilavyan udowadniają, że dom w lesie może przybierać różne kształty i kolory, nadal subtelnie wpisując się w krajobraz. Poznajcie Carmine House, czyli czerwony dom w lesie, który powstał w stanie Waszyngton.

Architekci otrzymali zlecenie od prywatnego inwestora, który marzył o stworzeniu nietypowego domku w lesie, który będzie prosty i elegancki, a jednocześnie oryginalny i inny niż pozostałe domy w okolicy. Inspiracją dla architektów miał być słynny Sonora House, który powstał w Meksyku i również wyszedł spod ręki amerykańskiej pary architektów.Davit i Mary zaproponowali prostą bryłę przypominającą kształtem archetypiczną stodołę. Mniej więcej na wysokości połowy budynku powstało nacięcie, mające stanowić łącznik pomiędzy dwiema częściami domu – dzienną, w której znalazły się salon, kuchnia i toaleta, a także część prywatną dla właściciel, w której zaprojektowano sypialnię i łazienkę z prysznicem.

Czerwony dom w środku lasu powstał w samym sercu lasu nad niewielkim jeziorem, dlatego architekci postanowili zmienić jedną ze ścian w przeszklone, panoramiczne drzwi, przez które rozciąga się widok na wodę i taras z niewielką przystanią dla łodzi. To, co najbardziej wyróżnia ten dom to jego kolor. Architekci postanowili pomalować fasadę na ciemny odcień czerwieni, która pomimo swojej wyrazistości n ie rzuca się w oczy, a z daleka ma przypominać płonące w lesie ognisko.

Czytaj też: Las | Dom jednorodzinny | Architektura | Ciekawostki | Elewacja

źródło: www.behance.net/davidjilavyan

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły