Cztery lisy ozdobiły ściany bloków przy ul.Lisiej w Zielonej Górze

Lisy na blokach przy ul. Lisiej w Zielonej Górze istnieją już od kilku lat. Pod koniec czerwca tego roku do wesołej gromadki dołączył kolejny. Mural z czwartym już listem przygotowali ci sami artyści, którzy odpowiadają za poprzednie malunki.

Pomysł na ozdobienie ścian bloków przy ulicy Lisiej zrodził się kilka lat temu. Początkowo zastępca prezesa Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Tomasz Kasprzyszak udał się z pomysłem stworzenia muralu na spotkanie ze studentami architektury. Chciał w ten sposób zdobyć ciekawe projekt, który można zrealizować na wieżowcach przy ul. Lisiej. Planowano wtedy termomodernizację bloku więc warto było połączyć te aktywności. Powstało wtedy kilka projektów malowidła, jednak wygrał ten przygotowany przez duet Darii Żołud i Łukasza Chwałka. Młodzi projektanci zaproponowali wtedy namalowanie sympatycznych lisków.

Pierwsze dwa malowidła udało się odsłonić jesienią 2015 r. Kolejne dołączyły do wesołej rodziny pod koniec czerwca 2019 r. Zaprojektował je Łukasz Chwałek, który wspólnie z Jakubem Bitką tworzą Ei Studio, specjalizujące się w wieloformatowych muralach. Już teraz nikogo nie zdziwi, dlaczego ul. Lisia ma właśnie taką nazwę!