„Jesteśmy rodziną z małymi dziećmi, które za chwilę idą do szkoły.” Ta myśl była punktem wyjścia do zaprojektowania wielofunkcyjnej przestrzeni domu, która pozwoli pogodzić wiele różnych obowiązków – szkolnych i domowych.

Inwestorowi zależało na stworzeniu przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni. Architekci z pracowni mode:lina w ścisłej współpracy z inwestorem pomogli stworzyć wymarzone wnętrze przyjazne do zabawy i pracy. „Potrzebowaliśmy tak zorganizować przestrzeń, aby dzieci mogły się swobodnie bawić, schować swoje zabawki, podczas gdy ja będę miała swoją wymarzoną białą kuchnię z wyspą i duży dębowy stół.” Projektanci z mode:lina architekci zaprojektowali otwartą przestrzeń salonu oraz kuchni. Kuchnię wyróżnia duża biała wyspa, białe meble oraz drewno na ścianach. Duży dębowy stół z różnymi stylowymi krzesłami to doskonałe miejsce do codziennej pracy, a także miejsce spotkań ze znajomymi. Wygodne sofy są idealnym miejscem do odpoczynku. „Przestrzeń jest otwarta, wygodna i doskonale zorganizowana pod nasze potrzeby.” Inwestorowi zależało również aby goście czuli się jak u siebie w domu. Układ mieszkania doskonale sprawdza się podczas spotkań ze znajomymi oraz imprez rodzinnych. Jest dużo miejsca do siedzenia zarówno przy stole, jak i na sofe.

 (O sypialni) „To nasz azyl. Nasze miejsce. Nasza prywatność.” Ideę jaka związana była z sypialnią trzeba było połączyć z koniecznością przechowywania ubrań i innych rzeczy. Projektanci zaproponowali duży regał na książki, który odgradza sypialnię od reszty świata. Aby nadać wnętrzu ciepły i przytulny klimat zastosowano drewniane elementy oraz tkaniny.

materiały: Mode:lina

PROJECT: D79 House
DESIGN : mode:lina architekci / architecture studio ( Paweł Garus & Jerzy Woźniak )
PROJECT TEAM: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
COMPLETION: 2014
LOCATION: Poznań, Poland
AREA: 60 m2
PHOTOS: Marcin Ratajczak – http://www.pfmarcinratajczak.fott.pl