Damian Czesze we Wrocławiu. Wnętrze to projekt pracowni Alors Design

Damian Czesze, czyli nowy salon fryzjerski we Wrocławiu to wyjątkowe połączenie luksusu i funkcjonalnego designu. Salon znajduje się przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Wizja ekskluzywnego SPA dla kobiecych włosów została zinterpretowana i zrealizowana przez projektantki Anię i Aleksandrę – właścicielki Alors Design. Od samego wejścia do salonu, wzrok przykuwa głęboka przestrzeń z aleją świateł zakończona ścianą z luster, skupiając uwagę na centralnej części salonu. Po chwili dostrzegamy recepcję, która przypomina paryski bar i strefę odpoczynku jak w kawiarni lub spa.

Wrocławski Salon Damian Czesze już od wielu lat budował swoją markę, poprzez wyjątkową jakość usług oraz troskę o klientki. Wizyta u Damian Czesze, to nie tylko fantastycznie wykonana koloryzacja i idealnie ułożone fale, z których słynie wrocławski salon. Klientki już od wejścia mogą poczuć się wyjątkowo, spędzić kilka godzin w miejscu, które całe jest przygotowane dla nich. Dla klientek Damiana, wizyta w salonie to prawdziwy rytuał, ma w sobie coś z wypadu z przyjaciółkami do spa lub na miasto, zawsze w towarzystwie cudownych sezonowych kaw w pięknym otoczeniu.

Właśnie takie było główne założenie projektowe przy tworzeniu nowej odsłony salonu Damian Czesze – dbałość o kobietę jak o ukochaną przyjaciółkę, której chcemy podarować uczucie troski, rozpieszczenia i szczypty luksusu w jednym. Alors Design to biuro projektowe założone przez dwie przyjaciółki, absolwentki wrocławskiego wydziału Architektury, Politechniki Wrocławskiej. Od zawsze zakochane w architekturze, z ogromną pasją i powołaniem do tworzenia wyjątkowych wnętrz. Mają na koncie wiele projektów architektury kubaturowej oraz wnętrz komercyjnych i prywatnych.


Aleksandra i Ania od początku były podekscytowane wizją współpracy z Damianem, wiedząc, jak wyjątkowe miejsce powstanie na mapie Wrocławia. Wsłuchując się w potrzeby klienta, stworzyły wizję która w połączeniu z niestandardowymi rozwiązaniami stworzyła unikatową całość. Nowy salon Damian Czesze, to połączenie harmonii i elegancji idące w parze z najwyższej jakości materiałami, stonowaną kolorystyką i charakterystyczną formą poszczególnych elementów wnętrza. Całość dostaje wyrazistości poprzez dodanie oprawy kolorystycznej z ciemnego grafitu i złotych detali, spośród których wymienić można złote łańcuszki dekoracyjne polskiej marki POPPA (https://poppa.pl).

Wchodząc do lokalu, klientka zostawia swoje drobiazgi w przypisanej skrytce na kluczyk, może rozgościć się w fotelu pod 3-metrowym naturalnym fikusem albo usiąść przy eleganckim barze i napić się różanego laQe. Wydzielone strefy pozostawiają wybór, w której z nich klientka odnajdzie się i poczuje najlepiej, zaś proste formy i otulające tkaniny dodają poczucia komfortu.

Niemal każdy element w lokalu został zaprojektowany i wykonany na indywidualne zamówienie przez lokalnych rzemieślników. Sercem lokalu jest monolityczna wyspa, przy której wydzielono 8 stanowisk z czterema obrotowymi lustrami. Nad nimi zawieszono specjalnie zaprojektowaną, ponad 10-metrową lampę. Tak powstało centrum dowodzenia i przestrzeń, w której fryzjerzy dokonują metamorfozy na włosach klientek. Ciekawy element salonu stanowi oddzielna sala z myjkami, w której zainstalowano indywidalnie zaprojektowany mebel ze stanowiskami myjącymi.

Tkaniny które tutaj zastosowano, używane są na luksusowych jachtach, co gwarantuje odporność na chemiczne odczynniki i wodę. Na ścianie na wprost wyświetlane są projekcje z pokazów mody, co ma na celu zapewnić klientce jeszcze więcej relaksu podczas gdy fryzjerzy zajmują się jej włosami. Kojąca kolorystyka pomieszczenia, harmonijne fronty zabudowy w metalicznym platynowym wykończeniu oraz ciemny obniżony sufit, budują wyjątkową aurę i rozpraszają światło. Kiedy podczas długiej wizyty klientka potrzebuje chwili dla siebie, może też spędzić czas w oddzielnym pokoju za ścianą z zielonych luksferów, wypełnionym roślinami z przygotowanymi miejscami do wygodnej pracy. Cały salon wypełniony jest różnymi detalami na pograniczu stylów.

Stonowane beże połączono z dużą ilością złota i wielkimi lustrami. Taka kolorystyka i przejrzyste formy, zapewniły odpowiednią przestrzeń na wyeksponowanie artykułów, które można dobrać i kupić w salonie Damiana, dzięki czemu pełni on również funkcję buVku z ekskluzywnymi produktami do włosów. Świadome wybory projektowe oraz wyjątkowa wizja pozwoliły stworzyć przestrzeń, w której design idzie w parze z funkcjonalnością (design thinking) i skupieniem się na doświadczeniu i emocjach klienta (user experience). Architektki są dumne, że udało się stworzyć miejsce tak zgodne z właścicielem i jego filozofią, a jednocześnie ponadczasowe i odpowiadające na potrzeby wszystkich użytkowników.

Metryk projektu:
Inwestor: DAMIAN CZESZE
Projektant: Alors Design / https://www.alorsdesign.com
Lokalizacja: Grabiszyńska 200D, Wrocław
Powierzchnia: 125 m kw.
Zdjęcia: ZASOBY STUDIO / https://zasoby.studio 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Wrocław | Zdrowie | Polscy projektanci | whiteMAD na Instagramie