David Beckham wybuduje stadion w Miami. Będzie należał do podopiecznych byłego piłkarza.

Od kilku lat mówi się o planach Davida Beckhama na stworzenie profesjonalnej drużyny piłkarskiej w Miami. Choć piłka nożna nie jest ulubionym sportem Amerykanów, to piłkarz widzi w niej spory potencjał.

The Miami Beckham United – tak ma nazywać się drużyna, którą pokieruje sportowiec. Ich siedzibą i chlubą ma stać się stadion piłkarski, który właśnie powstaje w Miami. Obiekt zajmować będzie 3 akr-ową działkę, za którą w 2016 roku, Beckhamowie zapłacili 9 milionów dolarów.

Plan obejmują stworzenie stadionu i obiektów przyległych, które łącznie pozwolą 25.000 osób oglądać mecze i równocześnie zapewnić im pozasportowe rozrywki takie jak kino, sale konferencyjne czy strefy SPA. Za projekt odpowiedzialne było studio Populous, które doświadczenia przy tkich projektach nabierało już podczas przygotować do Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie.

MBU (red. Miami Beckham United) zyskała wybitnego trenera oraz światowych sponsorów. Nie mogliśmy pozwolić by stadion odstawał od tej pierwszoligowej jakości

-mówią architekci z Populous

Warto zaznaczyć, że obecny wygląd stadionu nie był pierwotnym. Wcześniejsze plany zakładały stworzenie bardziej wymyślnej bryły w porcie. Jednak ostatecznie wybrano prostszą bryłę, a ze względu na problem z zakupem działki przeniesiono obiekt w głąb lądu.