David Bowie na zawsze wpisze się w panoramę Warszawy

David Bowie, artysta, którego pożegnaliśmy 10 stycznia 2016 roku przeszedł do historii jako ikona rocka alternatywnego oraz muzyki popularnej a także symbol androgenicznego piękna. Ceniony za charakterystyczny baryton, eklektyzm pracy oraz fakt bycia multiinstrumentalistą. David Bowie uhonorowany został wieloma nagrodami i tytułami. Tym razem Warszawa chce oddać hołd jednemu z najoryginalniejszych wykonawców ubiegłego stulecia.

Grupa warszawskich artystów wspierana przez Stowarzyszenie Stacja Muranów. postanowiła upamiętnić wizytę Brytyjczyka muralem, który ma powstać na Muranowie lub Żoliborzu, gdzie odbyła się legendarna przechadzka artysty w 1976 roku. Mural na zdjęciu wyżej pochodzi z Lyonu we Francji.

Wizyta Davida Bowie jest o tyle fascynująca, że podczas krótkiego spaceru po Muranowie, artysta zakupił w księgarni przy Placu Wilsona (dawniej Pl. Komuny Paryskiej), płytę ludowego zespołu „Śląsk”. Najprawdopodobniej to właśnie ta krótka obecność zainspirowała go do napisania piosenki z płyty „Low”. Tytuł piosenki brzmi nomen omen „Warszawa”.

Zdaniem organizatorów wydarzenia, mural ma mieć na celu upamiętnienie wybitnego artysty ale także wzbogacenie i uatrakcyjnienie warszawskiego Muranowa lub Żoliborza.

Problemem stojącym na przeszkodzie są jednak fundusze. Według wyliczeń organizatora, na stworzenie grafiki potrzebne będzie od 15 do 17 tys. zł.

Naszym zdaniem David Bowie zasługuje na upamiętnienie dlatego my jesteśmy zachwyceni pomysłem. Jeśli Wy również to SZERUJCIE, LAJKUJCIE i PRZEKAZUJCIE. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku TUTAJ.