Deepspot w Mszczonowie otwarte. To najgłębszy basen na świecie!

Deepspot w Mszczonowie otwarte!  W oddalonej o około 50 kilometrów na południe od Warszawy miejscowości powstał najgłębszy basen na świecie. w którym amatorzy mocnych wrażeń, a także profesjonaliści będą mogli zanurkować na głębokość 45 metrów. Deepspot w Mszczonowie będzie o 5 metrów głębszy od obecnego rekordzisty.

Zbiornik powstanie nieopodal mszczonowskich term. Jego głębokość będzie mierzyć dokładnie 45 metrów co sprawi, że basen będzie o 5 metrów głębszy od obecnego rekordzisty – zbiornika Y-40 we Włoszech, a także o 12 metrów głębszy od belgijskiego Nemo 33.


Wraz z basenem do nurkowania powstał podwodny tunel, który pozwoli odwiedzającym podziwianie wyczynów nurków, a także hotel, restauracja, sale konferencyjne i szkoleniowe. Co ciekawe, do napełnienia samego basenu będzie potrzebne ponad 8.000 metrów sześciennych wody. Jest to 27 razy więcej niż potrzeba do napełnienia basenu olimpijskiego. Budowa obiektu pochłonęła niemal 40 milionów złotych. Budowa trwała dwa lata.


Na dnie basenu nie zabrakło atrakcji takich jak zatopiona łódź, która ma służyć zawodowym nurkom w nauce ratowania rozbitków, czy „zagubiona świątynia”, która ma imitować podwodne jaskinie, w których nurkowie mają uczyć się eksploracji wąskich, zalanych wodą korytarzy.

“DEEPSPOT to obecnie najgłębszy basen na świecie – 45 m i 40cm, projekt firmy Aerotunel, właściciela formatu Flyspot (Indoor Skydiving). Został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które marzą o nurkowaniu sprzętowym – Scuba Diving lub na zatrzymanym oddechu – Freediving, ale nigdy go nie próbowały, oraz osobach początkujących i profesjonalistach, którym zależy na komforcie ciepłej, czystej wody i bezpiecznych warunkach do treningu. Wybierz się na wycieczkę online po DEEPSPOT!” – czytamy na stronie Deepspot

Deepspot w Mszczonowie tytułem rekordzisty prawdopodobnie nie będzie się cieszyć długo. Trzeba pamiętać, że w Wielkiej Brytanii ma powstać basen o głębokości 50 metrów.

Czytaj też: Ciekawostki | Polska | Technologia | Warszawa | Sport |

źródło: www.deepspot.pl

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły