Design ze Skandynawii: nowa kolekcja chodników Pappelina

Projektując aranżację balkonów, tarasów czy domków letniskowych warto zainwestować w meble i dodatki, które są odporne na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Szwedzka marka Pappelina przygotowała serię wiosennych chodników, które nie tylko świetnie wyglądają, ale też będą mogły zdobić nasze otwarte przestrzenie niezależnie od pogody.

Pappelina to szwedzka marka, która umiejętnie łączy tradycję i nowoczesność, rzemiosło i współczesne technologie. Jej sztandarowym produktem są chodniki tkane z syntetycznej wstążki. Określenie „syntetyczny” jest w tym przypadku komplementem: surowiec jest plamoodporny, niepalny i hipoalergiczny, produkowany z poszanowaniem środowiska. Nie wydziela też nieprzyjemnego „plastikowego” zapachu.

Uroda rzemiosła

Materiał jest nietypowy i ultranowoczesny, ale już metody produkcji śmiało można uznać za starodawne. Chodniki powstają na starych krosnach (pochodzących z Polski!), wykonywane są ręcznie i wykańczane z najwyższą starannością. To połączenie gwarantuje jakość i urodę szwedzkiego wyrobu, ale też jego wszechstronność. Chodniki świetnie sprawdzą się w domu letniskowym, na balkonie albo tarasie. Nie zniszczą ich słońce czy deszcz, a czyści się je bardzo łatwo – wystarczy je przemyć bieżącą wodą.

Wiosna ze Szwecji

Marka wciąż proponuje nowe wzory chodników – stwierdzenie, że „każdy znajdzie tu coś dla siebie”, nie jest w tym przypadku truizmem. Rok 2019 Pappelina powitała modelami Rakel i Belle. Pierwszy, w geometryczny wzór, dostępny jest w pięciu odcieniach do wyboru; drugi wyróżnia się oszczędnym użyciem detalu i metalicznym połyskiem. Oba – jak przystało na wzornictwo Liny Ricardsson (założycielki i głównej projektantki Pappeliny) – są uniwersalne i doskonale odnajdą się w wielu aranżacjach.

Natura i przyszłość

Chodnik Pappeliny stanie się idealnym mieszkańcem naszego wymarzonego domu na wodzie, ale też domku w lesie – czy będzie nim nowoczesna dacza, czy rustykalny dom letniskowy, czy nowoczesna altanka na działce (jak prezentowany na zdjęciach domek Moniki Buśko-Kuś, prowadzącej pracownię architektoniczną Buśko Architektura Wnętrz). Produkty Pappeliny dają radość z obcowania z tradycyjnym rzemiosłem i jednocześnie „odczarowują” tworzywa sztuczne, dotąd uważane za materiał gorszej jakości. Można zaryzykować stwierdzenie, że szwedzka marka weszła na drogę, którą podążało będzie wzornictwo przyszłości.

Więcej o wyjątkowych chodnikach na stronie sklepu Pufa Design, wyłącznego dystrybutora marki Pappelina w Polsce: www.pufadesign.pl.

zdjęcia: Jakub Jakubicki, materiały prasowe