Jak na deskach teatru: sesja inspirowana hollywoodzkim szykiem

Edytorial to świetna okazja, aby zobaczyć, jak współpracuje ze sobą zespół ludzi. Dziś publikujemy zdjęcia, które wykonał Kamil Banaszek.

Sesja, którą wykonał Kamil była inspirowana Hollywoodem i stylistyką, jaką posługują się fotografowie gwiazd. Zdjęcia powstały na deskach sceny w Centrum Kultury w Żyrardowie. Poprosiliśmy autora zdjęć, aby opowiedizał nam o idei, która przyświecała całej sesji:

Piękna kobieta w wyjątkowo fantazyjnych wieczorowych kreacjach, stonowanych a jednak dalej luksusowych pozwala nam skupić się na emocjach, jakie pokazuje modelka. Emocje na zdjęciach (w dodatku odrobinę przerysowane) to nurt, czy też po prostu sposób fotografowania na jakim autor zdjęć “wychował się” podczas zajęć w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Modelka o wyjątkowej nietuzinkowej urodzie nie mogłaby przecież pozować, jak młoda roześmiana dziewczynka, stąd nasza decyzja, aby emocjonalność sesji poprowadzić własnie w tym kierunku. To nie wątpliwie ważny element składowy sesji i z pewnością dopełniał eleganckie i ascetyczne kreacje – mówi Kamil Banaszek.

Autorzy edytorialu chcieli, aby każdy element był spójny i dobrze korespondował z pozostałymi.

Chcieliśmy również uniknąć elementów, które mogłyby odciągać uwagę od samej modelki – dodaje autor zdjęć.

Kamil uwielbia zagraniczną fotografię, gdzie nikt nie pyta fotografa o to, dlaczego tonacja zdjęcia spada w chłodne, niebieskie barwy. Najczęściej tłumaczy się to wywołaniem zjawiska nocy czy półmroku i tajemniczości.

W swoich pracach staram się nieco oderwać od głównego nurtu jaki panuje ogólnie w Polsce, wiele czerpie z zagranicznych pism które stale oglądam. Właśnie dzięki temu mój pogląd na sztukę w dziedzinie fotografii mody ukierunkował naszą sesję. Jestem z tego dumny! – mówi Kamil.

Nam pozostało pogratulować naprawdę dobrych zdjęć!

Modelka: Patrycja Michera
Zdjęcia: Kamil Banaszek
Makeup : Patrycja Michera
Fryzura: Patryk Kurpiński
Stylistka: Anna Kowalska
Miejsce: Centrum Kultury w Żyrardowie