Deski surfingowe jak morskie zwierzęta. Są przeurocze!

Deski surfingowe jak morskie zwierzęta zaprojektował artysta i ilustrator Jean Julien. Jego celem było promowanie sportów wodnych wśród najmłodszych, a także zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia rzek, mórz i oceanów, które są domem dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt. 

Ilustrator Jean Jullien zaprojektował kolekcję ręcznie malowanych desek surfingowych, których wygląd ma przypominać zwierzęta morskie takie jak ryby, wieloryby, czy foki. Artysta dodaje, że jego celem było stworzenie desek, które mogą być wykorzystane do surfowania, ale także jaku ozdoba – na przykład pokoju dziecięcego. 

Możesz je powiesić na ścianie, tak samo jak możesz z nimisurfować powiedział Jullien, opisując prace jako połączenie zaprojektowanych przez siebie ilustracji i funkcjonalnych desek surfingowych 


Deski surfingowe jak morskie zwierzęta stworzone zostały we współpracy  Geoffray Sipoir z francuskiej firmy Fernand Surfboards. Ich pierwsza wspólna kolekcja zawiera cztery różnej wielkości piankowe deski. Na jednej z desek surfingowych namalowany jest płetwal błękitny z wywiniętą płetwąna innej pływająca na grzbiecie biała fokaDwie mniejsze plansze zaprojektowane ryby z czarno-białymi oczami. Wszystkie zwierzaki wyglądają jak wyjęte z kreskówek, co jest swego rodzaju znakiem rozpoznawczym Juliena.

Obserwuję coś i to wyzwala pomysł, myśl. Następnie kontekst go udoskonala. Deska surfingowa z rybami to dość oczywista sprawa, zacząłem więc od tego. Kształt ten idealnie nadawał się na początek, a potem bawiłem się innymi kształtami i rysunkami – mówi Julien 

Po tym jak Sipoir wykonał deski surfingowe, zostały one ręcznie pomalowane przez Juliena farbą akrylową. Deski zostały następnie odlane w specjalnej formie przez studio Resin League. Na samym końcu projektant Paul Hyde wypolerował powstałe deski kończąc jednocześnie proces twórczy. 

Julien jak i cały zespół współtworzący kolekcję liczą, że deski surfingowe jak morskie zwierzęta będą zachęcały najmłodszych do uprawiania sportów wodnych, a także przyczynią się do wzrostu świadomości ekologicznej oraz będą promować wiedzę w zakresie ochrony morskiej flory i fauny.

Czytaj też: Ciekawostki | Zwierzęta | Malarstwo | Grafika | Dzieci | Ekologia | Edukacja

 

źródło: dezeen.com
zdjęcia: Julien Binet.

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły