Deskorolki zrobione ze starych opon. Świetny pomysł studenta

W projektowaniu uwielbiamy niestandardowe rozwiązania. Stają się one cenniejsze jeśli dotyczą ekologii i odpowiadają na problemy świata. Przykładem takiego podejścia do projektowania jest pomysł Paolo Stefano Gentile, który wymyślił, jak przetworzyć stare opony, by te mogły znów wrócić na ulice.

„FRAMMENTO – z ulic na ulice” to innowacyjny projekt deskorolki, która wykonana została ze starych i zużytych opon samochodów. Tworzywo najpierw zostało rozdrobnione i przekształcone w granulki. Dzięki temu zachowane zostały wszystkie techniczne właściwości gumy: przyczepność, trwałość i elastyczność.

W ten sposób młody projektant mógł stworzyć gadżet, który odpowiada jego sportowym zainteresowaniom. Jak sam wskazuje autor, hulajnogi mają wiele zalet. To tani środek transportu, który zajmuje niewiele miejsca i można go wszędzie ze sobą zabrać. Dodatkowo w eko wersji deskorolka zyskała zabawne wykonanie imitujące bieżnię areny sportowej. To gadżet służący do „biegania” po mieście.


Projekt powstał w ramach pracy dyplomowej w akademii sztuk pięknych Nuova Accademia di Belle Arti w Mediolanie. Gratulujemy pomysłu!

źródło: Paolo Stefano Gentile (behance.net)