Detal ma znaczenie! Zaglądamy do mieszkania na Powiślu w Warszawie

Jak zaprojektować mieszkanie, w którym poczuć będzie można ducha Nowego Jorku oraz Paryża? Wie to architekt Katarzyna Kraszewska, która zaprojektowała apartament na Powiślu.

Mieszkanie jest ogromne. Jego powierzchnia wynosi 165 m kw. Powstało dla czteroosobowej rodziny, która korzysta z uroków życia w centrum – bliskość szkoły i pracy właścicieli. Co ciekawe, inwestorzy kupili dwa sąsiadujące mieszkania i zdecydowali się połączyć je w jeden, wielki apartament. Dlatego architekt musiała zaplanować cały układ od nowa.

Wsłuchując się w potrzeby mieszkańców architekt zaprojektowała mieszkanie pełne elegancji i szyku. Połączenie klimatów Nowego Jorku z Paryżem. Powstał tu przestronny salon z otwartą kuchnią i częścią jadalną oraz strefą dzienną. W odseparowanej części powstała sypialnia, pokoje dzieci i łazienka.

Obok części dziennej powstało pomieszczenie do pracy. Architekt oddzieliła ją szklaną, zamykaną ścianą. Z kolei wystrój sypialni w udany sposób łączy kobiece upodobania z męskim punktem widzenia. Na tle tapety w botaniczne motywy stanęło duże łóżko, a po obu stronach symetrycznie ustawiono stoliki nocne. Tuż obok sypialni znalazła się łazienka właścicieli. Rządzi tutaj jasna kolorystyka białych marmurowych płyt z dodatkiem szarych i czarnych motywów. Wanna została schowana w ceramiczną zabudowę.

Inspirowałam się prostą formą ubraną w elegancję apartamentów Nowego Jorku, ale z duchem paryskiej kolorystyki – mówi architektka.

Właściciele zdecydowali się na zaproponowane przez projektantkę neutralne i bezpieczne kolory. Jak przystało na styl paryski dominują szarości, beże, złamana biel oraz akcenty w postaci granatów (w sypialni).

Zdjęcia: Tom Kurek

Stylizacja: Eliza Mrozińska