Ekologia oraz redukcja zużycia plastiku to obecnie najważniejsze zadania stojące przed projektantami i architektami. Jak stworzyć przedmiot ładny, użyteczny, a do tego ekologiczny i tani? Zobaczcie!

Na taki pomysł wpadła marka Myro, która od lat specjalizuje się w produkowaniu ekologicznych dezodorantów i odświeżaczy powietrza. Do współpracy zaprosili nowojorskie studio Visibility, przed którym postawili niełatwą misję. Ich zadaniem było stworzyć opakowanie na dezodorant marki Myro, który po wykorzystaniu będzie można ponownie napełnić wkładem. Dzięki temu dezodorant nie trafi do śmieci po kilku tygodniach. Co więcej, do stworzenia „etui” do dezodorantu wykorzystano plastik, który w łatwy sposób można odzyskać, a także zmniejszono jego ilość w opakowaniu o niemal 50% w stosunku do konkurencyjnych produktów.

Opakowania, które powstały występują w pięciu pastelowych kolorach. Ich design jest bardzo prosty i minimalistyczny. Przypominająca graniastosłup obudowa została zaprojektowana tak, by dobrze pasowała do ręki, a także nie toczyła się po powierzchni, gdy położymy opakowanie bokiem. Dezodorant występuje w kilku wersjach zapachowych, a wszystkie użyte do ich produkcji składniki są naturalne.

Materiały prasowe: https://www.mymyro.com