Redukcja odpadów. Ta firma sprzedaje dezodoranty w “etui” wielokrotnego użytku!

Ekologia oraz redukcja zużycia plastiku to obecnie najważniejsze zadania stojące przed projektantami i architektami. Jak stworzyć przedmiot ładny, użyteczny, a do tego ekologiczny i tani? Zobaczcie!

Na taki pomysł wpadła marka Myro, która od lat specjalizuje się w produkowaniu ekologicznych dezodorantów i odświeżaczy powietrza. Do współpracy zaprosili nowojorskie studio Visibility, przed którym postawili niełatwą misję. Ich zadaniem było stworzenie opakowania na dezodorant, które po wykorzystaniu będzie można ponownie napełnić wkładem. Dzięki temu dezodorant nie trafi do śmieci po kilku tygodniach. Co więcej, do stworzenia „etui” do dezodorantu wykorzystano plastik, który w łatwy sposób można poddać recyklingowi. Samą ilość plastiku wykorzystaną do stworzenia opakowań zmniejszono o niemal 50 proc. w stosunku do konkurencyjnych produktów.


Opakowania, które powstały występują w pięciu pastelowych kolorach. Ich wygląd jest prosty. Przypominająca graniastosłup obudowa została zaprojektowana tak, by dobrze pasowała do ręki, a także nie toczyła się po powierzchni. Autorzy zapewniają, że rozmiar ich ekologicznego “etui” jest dostosowany do większości dostępnych na rynku dezodorantów bez opakowania.

Materiały prasowe: https://www.mymyro.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły