Dom na Przestrzał od DISM Architekci.

Dom na Przestrzał” to projekt nowoczesnego domu 3-pokoleniowego dla młodego małżeństwa z dzieckiem oraz dziadków opracowany przez projektantów ze studia DISM Architekci.

Punktem wyjściowym do budowy formy oraz układu funkcjonalnego obiektu była niezwykle atrakcyjna lokalizacja. Dom usytuowany jest pośród pięknego kompleksu zieleni, zapewniając niezwykłe widoki zarówno od strony wschodniej – panorama miasta, zachodniej – atrakcyjny drzewostan, jak również południowej – strefa dzienna z dużym ogrodem. Stąd też, w wyniku kolejnych analiz oraz poszukiwań ideowych, powstał dom, który otwiera się na wszystkie atrakcyjne strony świata, maksymalnie wykorzystując oferowane widoki. Dynamiczna forma obiektu z każdej strony zapewnia inne doznania widokowe. Bryła została ukształtowana tak, aby wszystkie strefy domu maksymalnie się przenikały, integrując wnętrze domu z przestrzenią na zewnątrz.

Dom został tak zaprojektowany, aby zarówno najstarsi przedstawiciele rodu, jak i młodzi rodzice z dzieckiem – mieli zapewnioną własną, odrębną intymność. Na parterze zlokalizowano salon z kuchnią oraz sypialnię dla dziadków, natomiast na poziomie I piętra zaplanowano kolejny salon z własnym tarasem, jadalnię oraz sypialnie dla rodziców z dzieckiem. Każda strefa posiada własne, wydzielone dojście, taras oraz wyjście na ogród.

Atrakcyjna lokalizacja oraz nowe spojrzenie na model rodziny wielopokoleniowej pozwoliło na stworzenie interesującego domu o współczesnym wyrazie.