Disney otworzył nowy park rozrywki. Temat przewodni: STAR WARS! 

To jedno z największych wydarzeń na rozrywkowej mapie Kalifornii. Disney właśnie otworzył jeden z największych parków rozrywki na świecie, który w całości poświęcony jest serii Gwiezdnych Wojen. 

Park tematyczny Star Wars: galaxy’s edge już jest jednym z największych parków rozrywki na świecie, a to dopiero pierwszy z trzech etapów. Jest to również pierwszy na świecie Disneyland w całości poświęcony przygodom z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

W parku Star Wars: galaxy’s edge znajdziemy wszystkie najbardziej kultowe i charakterystyczne pojazdy, budynki, czy postacie, które pojawiały się w serii. Wśród nich najszybszy w galaktyce statek kosmiczny –  Sokół Millennium, którym podróżował Han Solo, myśliwce X-wings, wioskę rodem z planety Tatooine, a także dziesiątki postaci i ich oryginalne filmowe stroje, wśród których największym zainteresowaniem cieszy się kostium Dartha Vadera. 

Według inwestora Star Wars: galaxy’s edge jest najbardziej wyjątkowym miejscem na świecie, nie tylko ze względu na swój futurystyczny wygląd i odniesienia do kultowej sagi. Wiele miejsc w parku została zaprojektowana w taki sposób, by każdymi zmysłami przenosić się do uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tutaj dosłownie można poznać zapach bagien Naboo, smak ulicznego jedzenia z Alderan, a także obejrzeć spektakl hologramów z Curuscant, czy przeżyć skok w nadprzestrzeń  dzięki statkowi przemytników.