Dla indywidualistów. Zestaw do herbaty inspirowany geometrią

Zestaw do herbaty Bau Solo zaprojektowała Edyta Cieloch, która wspólnie z Markiem Cecułą tworzy pracownię projektową Modus Design. Minimalistyczny zestaw powstał z myślą o marce Ćmielów Design Studio, która łączy tradycję Polskich Fabryk Porcelany “Ćmielów” i “Chodzież” z nowoczesnym wzornictwem.

Modus Design powstało w 1976 roku w SoHo w Nowym Jorku, jako pracownia ceramiczna. Założył ją Marek Cecuła, projektant, artysta i wykładowca. Przez ostatnie lata biuro przygotowało projekty ceramicznych przedmiotów, które wyróżnia unikalny, nowoczesny design. Jednym z przykładów takich projektów jest opisywany tutaj zestaw Bau Solo.

Zestaw Bau Solo składa się z czajnika i filiżanki, które razem tworzą jedną, zawartą bryłę. Forma naczynia powstała poprzez cięcie i łączenie figur geometrycznych – kuli i prostopadłościanu. Zestaw został zaprojektowany w 2019 roku z okazji obchodów 100-lecia założenia Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł Artystycznych Bauhaus. Doskonale świadczy o tym estetyka przedmiotu.

Wygląd zestawu do parzenia herbaty odwołuje się do bauhausowskiej idei kompozycji prostych brył. Przedmiot jest w pełni użyteczny, jednak ustawiony na półce z powodzeniem będzie pełnić rolę małej rzeźby.


Zestaw zaprojektowany został z myślą o jednej osobie. Produkt wykonano z porcelany barwionej w masie oraz w wersji białej szkliwionej. Nasze redakcyjne serca zdecydowanie bardziej biją na widok szarej wersji.

Dziś wspólnie z marką New Balance celebrujemy Grey Day! To święto wszystkich wielbicieli szarego koloru, symbol siły i otwartego umysłu. To właśnie szara barwa pojawia się najczęściej w modelach New Balance. My dostrzegamy ją zwłaszcza w nowoczesnym designie oraz brutalistycznej architekturze. Z okazji Grey Day nasza strona główna zyskała dziś szarą otoczkę, a opublikowane artykuły mają wspólny mianownik – szary kolor. Przykładem jest ten artykuł. Jakie są pozostałe? Zaczęliśmy od opisu kultowego, szarego modelu butów New Balance, nasz artykuł o Green Day oraz kolekcji znajdziesz klikając TUTAJ. Pozostałe “szare” artykuły znajdziesz na szczycie strony głównej www.whitemad.pl. Niech szare święto trwa!

źródło: modus design  (www.modusdesign.com)

Czytaj też: Ceramika | Polscy projektanci | Minimalizm | Naczynia | Detal | whiteMAD na Instagramie