Dla miłośników czerni. Eleganckie mieszkanie w Krakowie

Miało być minimalistyczne, wypełnione naturalnymi materiałami i funkcjonalne. Eleganckie mieszkanie znajduje się w Krakowie, jego wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni The Line Studio.

Zaprojektowane wnętrze znajduje się w budynku położonym blisko parku. Właściciele mogą więc cieszyć się widokiem na kojącą oczy zieleń. Projektanci z The Line Studio mieli swobodę w projektowaniu. Przestrzeń pierwotnie otrzymana od dewelopera musiała zostać przeprojektowana i dostosowana do potrzeb lokatorów. W efekcie powstał układ funkcjonalny, który w pełni odpowiada ich oczekiwaniom.

Architekci sięgnęli po harmonijne połączenie kolorów, materiałów. Ciepłe odcienie drewna, jasne ściany, gładkie obicia i zasłony dają poczucie spokoju i ciszy. Odpowiednie meble pozwoliły stworzyć eleganckie mieszkanie. Duża część mebli wykonana została na zamówienie. Wnętrze jest przestronne i jasne. Duże okna pozwalają na dostęp do naturalnego światła. Podłogę zdobi parkiet od Chapel Parket wykonany z ciepłego drewna. Tak wybrana podłoga stała się elementem dekoracyjnym.

Główną częścią apartamentu jest strefa dzienna, która składa się z salonu połączonego z kuchnią. To tutaj mieszkańcy spotykają się z bliskimi, przyjmują gości i oddają chwilom relaksu. Z myślą o wspólnych posiłkach ustawiono tu duży stół. Pełni on różne funkcje i może być wykorzystywany jako przestrzeń do pracy. Znajdziemy tu też sztukę. W salonie znajduje się praca Tomka Opalińskiego wykonana na indywidualne zamówienie. Towarzyszy mu drzeworyt krakowskiego artysty Jerzego Panka. Swoje miejsce znalazła również praca Krzysztofa Wyznera.

Prosta, ale w pełni funkcjonalna kuchnia wykonana została z dębowych fornirowanych frontów. Zabudowę uzupełnił nowoczesny sprzęt AGD, dzięki któremu gotowanie tutaj jest przyjemnością.

Zintegrowane urządzenia, takie jak piekarnik, płyta indukcyjna, zmywarka oraz lodówka, zostały harmonijnie wkomponowane w design kuchni, co nie tylko optycznie powiększa przestrzeń, ale także zapewnia ergonomiczne i wydajne korzystanie z nich. Wykorzystanie technologii smart umożliwiającej zdalne sterowanie urządzeniami oraz oświetleniem dodatkowo podnosi poziom wygody użytkowania – tłumaczą autorzy projektu.


Architekci starannie zaprojektowali sypialnię. To oaza spokoju, gwarantująca przyjemny sen. Sypialnię uzupełnia garderoba, której estetyka jest spójna z pozostałą częścią mieszkania. Drewno, jako naturalny materiał, wprowadza do pomieszczeń poczucie autentyczności i harmonijnie współgra z pozostałymi elementami wyposażenia.

Ciekawostką są wysokie aż po sufit drzwi w salonie. Za nimi znalazła się łazienka z prysznicem oraz wolnostojącą wanną. Przestrzeń wypełnia stonowana kolorystyka. Na ścianach dominują spieki z trawertynu, które dodają pomieszczeniu naturalnego i luksusowego charakteru.

_

O pracowni:

Pracownia projektowa The Line Studio siedzibę ma w Krakowie. Każdy z wnętrzarskich projektów pracownia poprzedza wnikliwą analizą oczekiwań, by określić estetykę oraz założenia funkcjonalne. Projekty przygotowuje pamietając o planowanym budżecie. Architekci współpracują z inwestorem, prezentują mu moodboard z zestawieniem asortymentu, materiałów wykończeniowych czy proponowanych urządzeń. Kolejnym krokiem jest powstanie dokumentacji rysunkowej. The Line Studio oferuje też nadzór prac wykończeniowych.

projekt: The Line Studio (https://www.thelinestudio.pl)

zdjęcia: Mood Authors (https://moodauthors.com)

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Minimalizm | Mid-century modern | Kraków | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły