Dla wielbicieli morza. Zaglądamy do mieszkania w Gdańsku

Projekt mieszkania w Gdańsku przygotowali architekci z pracowni KODO. To liczący 70 m kw. Apartament, który powstał na nowym osiedlu. Projektanci wykorzystali marynistyczne motywy, które przewijają się zarówno w bazowych, jak i w drobniejszych elementach wykończenia.

Podstawą projektu aranżacji apartamentu był przygotowany przez inwestorów moodboard – zestawienie ich upodobań estetycznych, pomysłów, preferowanej kolorystyki i wymaganych rozwiązań. Głównym założeniem było ciekawe połączenie minimalizmu z funkcjonalnością, łatwością utrzymania i wytrzymałością wykorzystanych materiałów oraz wyposażenia. Zrealizowano je już na etapie projektowym – dzięki nietypowym wyborom kolorystycznym, dokładnej analizie dostępnej przestrzeni pod kątem jej użytkowości oraz wnikliwej selekcji dostępnych rozwiązań aranżacyjnych.

Powstało mieszkanie eleganckie i nowoczesne. Pięć głównych, przejrzyście wydzielonych pomieszczeń – salon z aneksem kuchennym, sypialnia, pokój biurowo-gościnny, łazienka i toaleta – zostało urządzonych tak, by sprostać wymaganiom wynajmu zarówno krótko-, jak i długoterminowego. Wygodne i przestronne, a jednocześnie przytulne i pełne światła powierzchnie wyposażono w uniwersalne sprzęty – duże stoły, biurka, wygodne krzesła, łóżka, tapicerowane meble, funkcjonalne stoliki i półki. Znajdziemy tu mnóstwo miejsca do przechowywania – tak, by wpisywać się zarówno w potrzeby cyfrowych nomadów, jak i rodzin z dziećmi.


Projekt mieszkania w Gdańsku miał pozwolić stworzyć przestrzeń jest nie tylko ponadczasową i funkcjonalna, lecz również – zgodnie z oczekiwaniami inwestorów – unikatowo piękną. To założenie wcielono w życie nieszablonowym projektem oraz staranną selekcją dostępnych na rynku rozwiązań i elementów wyposażenia. Lekkie barwy – biel, beż i szarości – z akcentami zgaszonego błękitu i stali, uzupełnione jasnymi odcieniami drewna, złożyły się na nowoczesny efekt z ciepłą nutką klasyki. Podbijają go nietypowe dodatki, które przykuwają uwagę w każdym pomieszczeniu: przepierzenia z lameli, designerskie oprawy świetlne, siedziska nad krytymi grzejnikami, oryginalne przesłony okienne, nietypowa ceramika łazienkowa, grafiki naścienne, a nade wszystko – drobne morskie akcenty dekoracyjne i wszechobecne łuki, przypominające o tym, że morze mamy niemal w zasięgu ręki.

Nowocześnie eleganckie, jasne i przytulne mieszkanie z designerską nutą stanowi doskonały przykład tego, że przestrzeń przygotowana pod wynajem wcale nie musi być nudna. Zatem – a może nad morze?

źródło: KODO (www.kodo.pl)

Czytaj też: Mieszkanie | Gdańsk | Wnętrza | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie