Dlaczego warto zainwestować w białe meble? Pięć powodów, dla których warto je kupić  

Są hitem ostatnich lat – klienci chętnie je kupują, a firmy meblowe prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach i projektach, które uwzględniają białe meble. Argumentów zachęcających do ich kupna nie brakuje, to też z roku na rok można zaobserwować rosnącą liczbę aranżacji w sklepach i mieszkaniach, która uwzględnia wyposażenie w tym kolorze. Co tak naprawdę sprawia, że moda na białe meble nadal trwa? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w czym tkwi ich sekret!

Po pierwsze – białe meble są uniwersalne i ponadczasowe
Bez problemu wpasowują się w każde pomieszczenie. Można je użyć zarówno w bardzo nowoczesnych aranżacjach, w których główną rolę odgrywa minimalizm, jak i w bardziej przytulnych motywach, jak np. modnym od wielu sezonów stylu skandynawskim czy tzw. “shabby chic”. W pierwszym przypadku biel świetnie zgrywa się z surowymi kolorami, które dominują w industrialnych pomieszczeniach. W drugim natomiast białe meble stanowią świetną bazę dla pastelowych kolorów i wzorów obecnych w tonie shabby chic.

Po drugie – optycznie powiększają mieszkanie
Chętnie umieszcza się je zarówno w pomieszczeniach o większym, jak i mniejszym metrażu. Natomiast nie da się ukryć, że na wyborze białych mebli zyskują przede wszystkim małe przestrzenie, ponieważ biel odbija wpadające przez okna światło, które rozświetla pokój. Sprawia to, że całość wydaje się być zdecydowanie większa niż jest w rzeczywistości.

Po trzecie – białe meble wpływają pozytywnie na nasz nastrój
Wyniki wielu badań wskazują, że przebywanie w pomieszczeniach, w których dominuje biel sprawia, że łatwiej jest się nam wyciszyć i zebrać myśli. Ten kolor kojarzy się z porządkiem i harmonią, co sprawia, że znacznie lepiej odpoczywa się w takich aranżacjach. Nie bez powodu wiele salonów kosmetycznych czy SPA wykończonych jest białymi meblami – takie przestrzenie dają nam poczucie spokoju i ładu, które pozytywnie wpływają na ogólną atmosferę.


Po czwarte – wśród białych mebli łatwiej zachować czystość
To może początkowo zaskoczyć, jednak jest to prawda! To, co na pierwszy rzut oka jest główną wadą jasnych mebli, stanowi tak naprawdę ich największą zaletę. Szczególnie wśród fanów czystości i porządku. Białe meble sprawiają, że o wiele łatwiej zauważyć na nich wszelkie zabrudzenia, jak np. zaschnięte plamy i okruchy. Dzięki temu więc prościej zadbać o ich wygląd i sprawić, że posłużą nam latami.

Po piąte – świetnie zgrywają się z pozostałymi kolorami
Odpowiednio dopasowany biały kolor świetnie zgrywa się z innymi barwami. Jeśli więc chciałbyś trochę poeksperymentować ze swoim wnętrzem, białe meble będą stanowić idealne tło, np. dla ozdobnych, kolorowych mebli i dodatków. Bardzo dobrze również utrzymują odpowiedni balans i równowagę w pomieszczeniach, które zawierają w sobie wiele odważnych, wzorzystych elementów. Dzięki białym meblom całość nie przytłacza tylko zachęca do przebywania w takiej przestrzeni.

Jak widać, inwestycja w białe meble niesie za sobą szereg korzyści, które nie sposób zignorować. Od wielu lat stanowią nieodłączny element wystroju wnętrz w wielu domach, a aranżacje pomieszczeń z ich wykorzystaniem cieszą się uznaniem zarówno klientów, jak i projektantów wnętrz.

Czytaj też: Meble | Wnętrza | Sklep | Biuro

źródło: Materiał Partnera / Meble Katmandu