Lampa bezprzewodowa Orbit Umage

Dobry design działa unplugged! Lampy bezprzewodowe do wnętrz i ogrodu

Najsilniejszy obecnie trend w oświetleniu? Mobilność! Odkąd projektanci odkryli, że źródłem światła „bez kabla” może być nie tylko turystyczna latarka, ale właściwie każdy wzór, lampy bezprzewodowe zawojowały naszą prywatną i publiczną przestrzeń.

Lampa przenośna jest śliczna, praktyczna, ekonomiczna. Lekka i wygodna, może być bez wysiłku przenoszona z miejsca na miejsce, dając użytkownikowi światło, a przy okazji lekko zmieniając, „odświeżając” aranżację kolejnych pomieszczeń. Po naładowaniu baterii (zwykle za pomocą kabla USB, specjalnej ładowarki lub płyty ładującej) działa długo – rekordzistki nawet ponad dobę! Gdy zaś idzie o wygląd, lampy bezprzewodowe nie mają w sobie równych w urodzie i oryginalności. Projektanci prześcigają się w propozycjach wzorów, które łączą w sobie uniwersalność (takie „wędrujące” przedmioty powinny pasować do różnych wnętrz) z niebanalnym szczegółem, przykuwającym uwagę smaczkiem. Ów szczegół dotyczy zwykle konstrukcji lampy, czyniąc jej użytkowanie łatwym i przyjemnym.

Oto krótki przegląd lamp bezprzewodowych, który przygotowaliśmy wspólnie z Pufa Design.

Ładujemy akumulatory

Wiele marek wzbogaca o modele bezprzewodowe swoje sztandarowe linie oświetlenia. Duńska marka Umage do serii Asteria wprowadziła model Asteria Move. Jest on szalenie praktyczny i ekonomiczny – po naładowaniu działa do 35 godzin! Proste i zarazem eleganckie kształty, piękna kolorystyka oraz walory praktyczne powodują, że jest to lampa idealna do każdego wnętrza i każdej aranżacji. Ważna informacja: marka Umage stworzyła specjalną ładowarkę do swoich przenośnych lamp. Można do niej podłączyć jedną lub siedem modeli jednocześnie! Podobny, rzec można: kompleksowy sposób myślenia o oświetleniu bezprzewodowym reprezentuje brand Menu. Mobilny model Torso (wyglądający jak klasyczna lampa stołowa z ceramicznym korpusem i lnianym kloszem) oraz bezprzewodowa wersja wzoru JWDA (ascetyczny, ultranowoczesny kształt z pokrętłem w stylu retro) można zasilać nie tylko za pomocą kabla, ale także na specjalnej płycie ładującej Menu, do której da się podłączyć aż dziesięć lamp jednocześnie. Ułatwiają to magnesy zamontowane w ich podstawach.

Lampa bezprzewodowa Asteria Move (nuance olive) Umage

Nieruchomy płomień świecy, śnieżna kula ze szkła

Lampy mobilne muszą zmieścić się w każdym kącie. Postulat ten świetnie spełnia Porta marki Normann Copenhagen – jej klosz można ustawić w pionie. Ważne są jednak nie tylko walory praktyczne takiego oświetlenia, lecz również wyjątkowe, zaskakujące wzornictwo. Modele obdarzone szczególnym wdziękiem oferuje Spring Copenhagen. Snowball, czyli śnieżna kula, ma klosz z mlecznego szkła, umieszczony na ascetycznej drewnianej podstawie. Eclipse, inspirowana zjawiskiem zaćmienia Słońca, zmienia swój wygląd w zależności od tego, pod jakim kątem się na nią patrzy. Ember z kolei ma kształt klasycznej lampy, ale świeci w niej nie klosz, lecz podstawa. Z zupełnie innej – ale równie zachwycającej – bajki są propozycje włoskiego brandu Seletti. Przenośne lampy w kształcie kota, ulicznej latarni albo świecznika z zapaloną świecą, zabawne i kolorowe, reprezentują estetykę typową dla tej marki – celującej w odbiorcę z klasą, ale i z dużym poczuciem humoru. W takie „wzornictwo żartu” wpisuje się te model Piton (Muuto), „udający” turystyczną latarkę.

Księżyc w twoim ogrodzie

Mobilne oświetlenie znakomicie sprawdza się w aranżacjach outdoor: w przydomowym ogrodzie, kawiarnianym ogródku, parku, na miejskim skwerze.  Solar Lantern marki Eva Solo to wśród takich lamp zdecydowana eko-liderka – zasilana jest energią słoneczną, pobieraną w ciągu dnia i magazynowaną przez ukryte w niej panele słoneczne. SackIt!, firma słynąca z poduch, siedzisk i innych sprzętów użytkowanych na zewnątrz budynków, podczas projektowania bezprzewodowej „bojki” postawiła z kolei na klimatyczną uniwersalność: lampa wytrzymuje mrozy nawet do -20 st. C. Wielofunkcyjne Kooduu Synergy to jednocześnie lampa LED, głośnik Bluetooth i… chodziarka do wina. Orbit (Umage) z kolei zachwyca i zdumiewa samą formą (nic dziwnego, powstał z inspiracji ruchem Księżyca wokół Ziemi). Oświetlenie bezprzewodowe daje projektantom ogromne pole do popisu!

Szeroki wybór lamp bezprzewodowych dostępny jest w sklepie internetowym i showroomie Pufa Design www.pufadesign.pl; FB i IG @pufadesign.

Czytaj też: Meble | Wnętrza | Mieszkanie | LampywhiteMAD na Instagramie


źródło: Pufa Design