Dobry design i smaczna kuchnia. Oto restauracja OT.WARTA w Poznaniu

Otwarto ją w kultowym miejscu Poznania, które przed laty tętniło życiem. Restauracja OT.Warta znajduje się w zabytkowym budynku Łazienek Rzecznych, którego remont zakończył się w 2020 roku (zobacz TUTAJ). Wnętrze restauracji stanowi efekt pasji i wizji inwestora, które przełożone zostały na język architektury przez studio projektowe mode:lina.

Ogólna kolorystyka oraz faktury dobrane do tej przestrzeni swoim klimatem nawiązują do płynącej za oknami rzeki Warty. Z kolei dobór dodatków oraz detale to ukłon w stronę przedwojennego ducha w nowoczesnym wydaniu, pełnym dobrego stylu – tak o projekcie mówi jego główna projektantka, Anna Kazecka-Włodarczyk.

Wnętrze restauracji bazuje na zaskakująco surowych materiałach: industrialnej, pełnej charakterystycznych przebarwień betonowej posadzce oraz falowanej włókno-cementowej płycie dachowej nazywanej potocznie eko-falą. Delikatna szarość obydwu materiałów została przełamana naturalnym drewnem oraz zabudowami meblowymi i zasłonami w kolorze zgaszonej zieleni.

Najważniejszym i zarazem najbardziej wyróżniającym się elementem restauracji jest ustawiony centralnie na wprost wejścia lśniący złotem oraz kontrastujący karbowaną czernią obły bar. Zadaszenie baru wykonane z perforowanej blachy ma swoje echo w postaci okręgów sufitowych będących nawiązaniem do tradycyjnych plafonów. Okrągłe oświetlenie to również mocny akcent wydobywający efekt wodnych fal z włókno-cementowych ścian. Istotnym elementem dekoracyjnym załamującym nieco podłużny kształt pomieszczenia są zaoblone, patynowane lustra.


Eleganckim uzupełnieniem całej aranżacji są klasyczne meble z giętego drewna i rattanu nawiązujące do klimatu przedwojennych lokali, tapicerka z koniakowej skóry, kamienne blaty i subtelna zieleń. Wszystko to skąpane w ciepłym, klimatycznym oświetleniu, sprawia, że restauracja OT.Warta ma ekskluzywny i jednocześnie luźny klimat.

Łazienki Rzeczne przed wojną odwiedzało nawet do 5 tysięcy osób dziennie! Dziś odzyskały swoją przedwojenną formę i klasę, a otwarcie w tym miejscu nowej restauracji to wymarzona wisienka na torcie.

Co można tu zjeść? Kuchnia jest zróżnicowana. Śniadania są tutaj klasyczne – dla tych, co lubią na słodko oraz na słono. Wśród dań głównych są między innymi mule, risotto, kurczak, łosoś oraz burgery. Sprawdźcie sami.

fot. Patryk Lewiński, źródło: mode:lina architekci

Czytaj też: Poznań | Restauracja | Wnętrza | Modelina | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły