Close up portrait of a beautiful woman with red hair and freckles looking away smiling while applying a white cream on her face isolated.

Dobry krem pod oczy. Co powinien mieć w składzie?

Skóra pod oczami należy do najbardziej wymagających pod względem pielęgnacji partii ciała. Jest bardzo cienka i delikatna, a do tego skłonna do podrażnień. Pozostawienie jej bez odpowiedniej opieki doprowadza do przesuszenia, powstawania cieni i pojawiania się zmarszczek. Jak dobrać więc odpowiedni krem pod oczy? Na jakie składniki zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Skóra pod oczami wymaga szczególnej pielęgnacji

Skóra pod oczami jest cienka i pozbawiona płaszcza hydrolipidowego. To sprzyja jej przesuszeniu. Przez to, że jest tak delikatna, bardzo łatwo ją podrażnić niewłaściwymi kosmetykami albo zabiegami. Co więcej, to właśnie cienie czy opuchlizna w strefie pod oczami wskazują na niewyspanie, zmęczenie, stres czy niezdrowy tryb życia. Niestety, na kiepską kondycję skóry pod oczami wpływa wiele czynników, zatem jeden kosmetyk nie zdziała cudów. Pielęgnacja okolicy oczu powinna być całościowa, holistyczna, czyli obejmować działania od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Co zrobić, by jak najdłużej zachować jędrną, napiętą i odżywioną skórę wokół oczu?

  • Nawilżaj organizm od środka. Wypijanie 1,5-2 litrów wody dziennie powinno stać się twoim nawykiem. Odwdzięczy ci się za to nie tylko skóra pod oczami, ale na całym ciele!
  • Wysypiaj się. Choć obecnie ciężko o 8 godzin spokojnego, zdrowego snu, odpoczynek jest kluczowy, by cera wyglądała promiennie, a pod oczami nie pojawiały się cienie.
  • Dbaj o zdrową dietę. Jadłospis bogaty w produkty nieprzetworzone, zawierające witaminy A, D, E, C i B12, a także w zdrowe tłuszcze i białka to podstawa dobrego zdrowia, samopoczucia i wyglądu.

Niezbędnym elementem kompleksowego dbania o skórę pod oczami jest także dobór właściwych kosmetyków do tej okolicy twarzy. Choć nie zatuszują przewlekłego niewyspania, z pewnością nawilżą skórę i zmniejszą widoczność zmarszczek.

Krem pod oczy – co powinien zawierać, by skutecznie działać?

Krem stosowany w okolicach oczu powinien być oddzielnym kosmetykiem, przeznaczonym specjalnie do tej strefy. Oznacza to, że nie należy używać pod oczy specyfików do twarzy, które są do tej strefy zupełnie nieodpowiednie.

Krem pod oczy to często kosmetyk do zadań specjalnych. Oczekuje się od niego, aby redukował cienie pod oczami, rozświetlał i napinał skórę, a także niwelował zmarszczki. Żeby osiągnąć takie efekty, trzeba więc sięgnąć po krem o bardzo skoncentrowanej formule, zawierającej naprawdę skuteczne składniki aktywne. – W kremie Eye Guru zastosowaliśmy peptyd miedziowy i peptyd biomimetyczny, które sprawiają, że ze zwykłego kremu zamienił się on w koncentrat o szybkim działaniu  – tak o rewolucyjnym produkcie Resibo mówi przedstawicielka marki.

Krem pod oczy powinien zawierać odpowiednie składniki aktywne, dzięki którym skóra staje się nawilżona, rozświetlona, a drobne zmarszczki wygładzone. Na jakie składniki zwracać zatem uwagę?

  • Kwas hialuronowy – ma zdolność wiązania wody, dlatego intensywnie nawilża.
  • Retinol – zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, likwiduje drobne zmarszczki oraz pomaga w zmniejszaniu widoczności blizn czy przebarwień.
  • Witamina C, wyciąg z kasztanowca – przyczyniają się do rozjaśnienia cieni pod oczami, dzięki czemu zmniejszają oznaki zmęczenia.
  • Ekstrakt ze świetlika lekarskiego – pomaga zmniejszyć obrzęki i opuchliznę.
  • Ekstrakt z chabru bławatka – niebieski barwnik jest wyodrębniany i używany w kremach i serum ze względu na działanie łagodzące podrażnienia, delikatnie rozjaśniające skórę. Jest składnikiem o właściwościach przeciwalergicznych.
  • Olej z awokado – jest bogaty w witaminy A, C czy E, dlatego odznacza się szeregiem właściwości charakterystycznych dla tych składników. Nawilża i regeneruje, odbudowuje warstwę lipidową, uelastycznia, wygładza skórę i opóźnia powstawanie nowych zmarszczek.
  • Aloes – ma właściwości kojące i łagodzące, eliminuje stany zapalne.
  • Wyciąg z miłorzębu japońskiego – jest antyoksydantem, wzmacnia naczynia krwionośne, zmniejsza sińce i obrzęki pod oczami, odmładza. Rozjaśnia skórę wokół oczu, nawilża i ujędrnia.

Inne składniki, które pojawiają się w kremach pod oczy, to kofeina, oleje roślinne (jojoba, migdałowy), ekstrakty roślinne (z rumianku, z kory brzozy), a także proteiny ryżu.

Jak znaleźć krem pod oczy dla siebie?

Składników aktywnych, które zawierają kremy, jest naprawdę dużo. Decyzja o tym, który produkt będzie dla ciebie najlepszy może wydawać się więc dość trudna. Dobierając odpowiedni krem pod oczy, trzeba więc kierować się kilkoma kwestiami.

  • Wiek. Skóra dwudziestolatki potrzebuje raczej nawilżenia, natomiast cera dojrzała raczej wymaga kremu, który będzie ją napinał i wygładzał tzw. kurze łapki.
  • Mankamenty, które ci przeszkadzają. Czy krem ma przede wszystkim poradzić sobie z cieniami wokół oczu, czy redukować zmarszczki?
  • Specyficzne potrzeby skóry. Jeśli masz bardzo suchą skórę pod oczami albo na któreś składniki reagujesz alergicznie – wybieraj produkty, które są dostosowane do tych konkretnych potrzeb.

Gdy znajdziesz już krem odpowiedni do swoich potrzeb, pamiętaj o tym, że ważny jest również sposób jego nakładania. Nie wcieraj go, a wklepuj opuszkami. Zawsze rób to na uprzednio oczyszczonej twarzy, na której nie ma już pozostałości po makijażu. Doskonałym gadżetem wspomagającym dbanie o okolicę oczu jest roller, którym wmasowujesz krem. Masażer możesz trzymać w lodówce, dzięki czemu, gdy go używasz, jest chłodny, a to pomaga redukować opuchliznę.

Artykuł sponsorowany

Close up portrait of a beautiful woman with red hair and freckles looking away smiling while applying a white cream on her face isolated.