Dolny Śląsk: zbliża się Bioweekend. Znamy program wydarzenia

Ogłoszono program pierwszej edycji Bioweekendu odbywającego się w Hotelu Dębowym Biowellness & SPA na Dolnym Śląsku. To wydarzenie, które skierowane jest do osób chcących odetchnąć od zgiełku i szukających chwili wytchnienia i relaksu w otoczeniu przyrody i architektury.

Bioweekend odbędzie się w weekend 22 i 23 czerwca na terenie zabytkowego Hotelu Dębowego. Wydarzenie będzie obfitować w wykłady i warsztaty, a całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć Bio Jarmark z produktami ekologicznymi oraz zajęcia relaksacyjne, również dla najmłodszych. Sam jarmark zgromadzi około 30 stoisk z ekologicznymi produktami: naturalnymi kosmetykami, przyjazną dla środowiska odzieżą czy lokalnymi winami i serami. To dobra okazja na rozpoczęcie przygody ze świadomym odżywianiem i życiem w zgodzie z naturą.

Wydarzenie dedykowane jest nie tylko miłośnikom zdrowego stylu życia, ale również wszystkim tym, którzy dopiero planują zmianę swoich nawyków. Idea Bioweekendu nawiązuje do filozofii biowellness, która akcentuje pozytywny wpływ dobrostanu psychicznego, fizycznego i duchowego. Wydarzenie będzie szansą poznania tajników ekologicznego stylu życia i nowych smaków. O te ostatnie zadba Katarzyna Gubała, propagatorka zdrowego żywienia, która specjalizuje się w kuchni roślinnej. Poprowadzi kilka warsztatów, podczas których dostarczy solidną dawkę wiedzy z zakresu świadomego odżywiania. Przewidziana jest m.in. wyprawa przyrodnicza połączona z degustacją.

Nie zabraknie też ekspertów związanych z rozwojem duchowym, takich jak Mateusz Deker, instruktor jogi, który zdobywał swoje doświadczenie w trakcie trzech pobytów w Indiach, oraz Krzysztof Słowiński, Konsultant Ajurwedy Maharishiego i nauczyciel Transcendentalnej Medytacji. Bioweekend odbywa się na terenie Hotelu Dębowego Biowellness & SPA, położonego u podnóża Gór Sowich, w południowej części województwa dolnośląskiego. Miejsce oddalone zaledwie 60 km od Wrocławia słynie z unikatowego, górskiego mikroklimatu.

Miejsce na poszczególne warsztaty można zarezerwować tutaj. Warto też zapisać się do wydarzenia na Facebooku tutaj.