Dom asymetryczny, jak współczesna stodoła. W środku króluje biel! 

Kolejny dowód na to, że skromny, aczkolwiek pomysłowy projekt, może robić naprawdę wielkie wrażenie. I to nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz. Zaglądamy do domu w niewielkiej szwajcarskiej miejscowości. 

Ten piękny dom powstał w miejscowości Villarlod w Szwajcarii. Miasteczko, jak i cały region, znane są na świecie ze swojego pasterskiego klimatu, mnogości drewnianych stodół i stodółek, a także archetypicznych, wiejskich gospodarstw. Ten fakt, stał się główną inspiracją dla architektów z pracowni Index Architects, którzy postanowili zbudować dom, wyglądający jak farma XXI wieku.

Dom zyskał bryłę, która choć ma odnosić się do okolicznej zabudowy, dzięki swojej asymetrii tworzy naprawdę ciekawy efekt, który jest skromny, jednak interesujący i robiący spore wrażenie. Ciekawym zabiegiem było rozszerzenie bryłī od strony południowo-zachodniej, dzięki czemu obiekt nie jest toporny w odbiorze, a jednocześnie dodaje więcej miejsca mieszkańcom.

Jeżeli chodzi o wnętrze, to jest to kolejny wielki atut domu. We wszystkich pomieszczeniach króluje biel, która pokryła wszystko, od podłóg, po ściany, sufit oraz większość mebli, czy dodatków. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest rozpostarty przy antresoli hamak, który dodaje więcej przestrzeni, nie odcinając dopływu światła.