Dom jak azyl. Nowy projekt pracowni Studio Organic

Clay House to projekt domu, w którym nastrój budowany jest światłem. Projekt budynku powstał w warszawskiej pracowni Studio Organic. Co kryje jego wnętrze? Proste formy, inspiracje zaczerpnięte z podróży i dbałość o detal.

Z budynku emanuje prostota – zastosowano tu glinę, mikrocement i dekoracyjne elementy z bambusa. Podobnie jak w innych projektach Studia, tu także królują spokojne, stonowane barwy – złamane biele, beże i brązy. W roli dekoracji występuje tu designerskie oświetlenie oraz rośliny. Donice ukryto w posadzce, dzięki czemu odnosi się wrażenie, że zieleń wyrasta wprost z podłogi i staje się częścią architektury.

Teatr światła

Kluczową rolę w koncepcji odgrywa światło, które podkreśla piękno szlachetnych form zastosowanego tu wyposażenia i tworzy atmosferę miejsca. Oprawy oświetleniowe zostały dobrane z niezwykłą starannością. Znalazły się tu delikatne i niemal niewidoczne lampy stojące od Catellani czy przykuwające wzrok dekoracyjne klosze z manufaktury Yalanzhi Objects. Całą kompozycję uzupełniają lampy umieszczone w podłodze.

Etno minimalizm

Główną inspirację dla architektów stanowiły podróże do Afryki i fascynacja tamtejszą estetyką. Nawiązania w stylu etno zostały jednak wprowadzone w bardzo subtelnej formie, zachowany został minimalistyczny styl pracowni. Czas zdaje się tu płynąć wolniej, a wolność od nadmiaru bodźców sprzyja wyciszeniu i skupieniu na własnych myślach.

Studio Organic


Studio Organic. to pracownia, która tworzy wnętrza, budynki jednorodzinne, a także krajobraz. Architekci najlepiej sprawdzają się w kompleksowej kreacji przestrzeni, od projektu domu, jego idealnej lokalizacji na działce i znalezieniu najlepszych połączeń ogrodu okalającego budynek, po precyzyjnie przemyślaną koncepcją wnętrza. Studio Organic kreuje przestrzenie przyjazne człowiekowi. To on, jego potrzeby, przyzwyczajenia i marzenia są priorytetem podczas powstawania i wdrażania projektów pracowni.

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Podróże | Ciekawostki | Drewno | whiteMAD na Instagramie

źródło: STUDIOORGANIC design