Dom, jak betonowa wstęga. Idealny dla fanów minimalizmu!

Beton to jeden z najciekawszych i jednocześnie jeden z najtrudniejszych do wykorzystania materiałów. Choć w budownictwie znany jest od dziesięcioleci, a według niektórych nawet od setek lat, dopiero od niedawna przeżywa swój powtórny renesans. Dziś prezentujemy Wam projekt luksusowej rezydencji, która przełamuje stereotypy na temat betonu i nadaje mu lekkie i subtelne kształty.

Autorem projektu Twine House jest Antony Gibbon’s . Brytyjski architekt, który inspiracje czerpie z natury, a jego ulubionymi materiałami jest drewno i beton postanowił stworzyć projekt, który będzie „odczarowywał” beton. Architekt chciał swoją pracą pokazać, że beton nie musi tworzyć wyłącznie ciężkich, topornych bloków, a jego zastosowanie może być znacznie szersze i bardziej oryginalne. Według Brytyjczyka, beton to genialny budulec, który ogranicza jedynie wyobraźnia projektantów i umiejętności inżynierów. Twine House został zaprojektowany jako współczesna, luksusowa willa, która mogłaby stanąć w dowolnym miejscu na świecie. Antony Gibbon’s postanowił nadać betonowi organiczne kształty, które mają przypominać morskie fale zawijające się przy brzegu. Powstała w ten sposób regularna, sinusoidalna wstęga w całości wykonana jest z betonu architektonicznego, który w niektórych miejscach przełamują szklane prześwity. W miejscach, gdzie wstęga się unosi zaplanowano tarasy widokowe.


Antony Gibbon to pochodzący z Wielkiej Brytanii architekt, który postrzega środowisko naturalne jako ważną siłę napędową swojej pracy. Na jego stronie internetowej możemy przeczytać:  “każda struktura jest tworzona indywidualnie, aby uwzględnić otoczenie przy użyciu zrównoważonych materiałów tam, gdzie to możliwe. Priorytetem jest stworzenie między naturą, a architekturą”. Prace Brytyjczyka opisywane były na łamach takich magazynów jak Vanity Fair, Archdaily, Dweel, czy Fair.

źródło: http://antonygibbondesigns.com