Dom jednorodzinny w Szczecinie projektu Filip Raupuk STUDIO

Budynek położony jest w urokliwym zakątku Szczecina, w pobliżu Puszczy Wkrzańskiej. Mieszkańcami domu jest młode małżeństwo z dzieckiem w wieku wczesnoszkolnym. Właściciele domu preferują jasne i przestronne wnętrza, dlatego w projekcie dominuje biel, która jest tłem dla materiałów w jasnych odcieniach beżów i szarości. Tak zaprojektowane wnętrze doskonale współgra z pięknymi widokami na pobliskie łąki i lasy.

Inwestorzy mieli jasno sprecyzowane oczekiwania co do projektowanego wnętrza, dlategopraca projektowa przebiegała w sposób bardzo sprawny i zorganizowany.

Jedną z ważniejszych wytycznych inwestorów było zachowanie spójności projektowej w całym domu. Niezwykle istotnym było również zachowanie odpowiedniej równowagi między tym co na zewnątrz, a tym co w środku. Chcieliśmy, aby wnętrze było niejako tłem dla otaczającej ten dom przyrody. W związku z tym zdecydowaliśmy się na bardzo ograniczoną paletę barw i materiałów w neutralnej i jasnej kolorystyce. Charakteru i przytulności wnętrzu dodają czarne dodatki, naturalne materiały takie jak dębowe drewno wykorzystane na blatach i meblach oraz fornir kamienny pojawiający się m.in. na ścianie klatki schodowej. Istotną rolę w projekcie pełni również oświetlenie, które w zależności od miejsca pełni funkcję techniczną, doświetlającą lub typowo dekoracyjną. Aby dodać kropkę nad i projektowanej przestrzeni postanowiliśmy wprowadzić sztukę, której autorką jest Karolina Półchłopek (#bluestates).


Tak jak w każdym procesie projektowym często jest wiele przeszkód i nieprzewidzianych sytuacji. Na szczęście w tej realizacji oprócz takich zwyczajnych branżowych problemów nie napotkaliśmy większych trudności.

Natomiast jeśli chodzi o zadowolenie to jesteśmy dumni z całego projektu. Cieszymy się, iż mimo tak dużej powierzchni udało się zachować spójność projektową całego wnętrza przy jednoczesnym utrzymaniu unikalnego charakteru.

O autorze:

Filip Raupuk STUDIO ARCHITEKTONICZNE to firma o holistycznym podejściu do projektowania architektury w skali mikro jak i tej, która otacza nas na zewnątrz. Ukończone z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Architektury i Urbanistyki w Szczecinie, doświadczenie zawodowe zdobyte na polskim i duńskim rynku, ciągłe śledzenie najnowszych trendów oraz zainteresowanie innowacyjnymi technologiami w znacznej mierze ukształtowały język architektury, którym się posługuję. W projektowaniu stawiam głównie na oszczędność form, funkcjonalność, światło oraz stonowane kolorystycznie materiały o zróżnicowanych fakturach. Choć nie boję się wyzwań i realizuję różne wizje klientów, staram się, aby każdy projekt nawiązywał do idei minimalizmu poprzez m.in. prostotę, odpowiednie proporcje oraz oszczędność dekoracji i detali. Wykorzystując doświadczenie, nowoczesne technologie oraz współpracę z wieloma specjalistami materializuję marzenia klientów o przyjaznej i nietuzinkowej przestrzeni.

Zobacz również: Apartament | Architektura | ArchitektKuchnia | Wnętrza