Dom jednorodzinny w Wyszkowie

Dom jednorodzinny w Wyszkowie pod Warszawą. Jest prosty i elegancki!

Dom jednorodzinny w Wyszkowie pod Warszawą  zaprojektowali architekci z pracowni Todos Architekci. Działka, na której zlokalizowany jest budynek, posiada gęste zadrzewienie młodym lasem sosnowym, który do złudzenia przypomina zalesienie nad polskim morzem. Charakterystyczny klimat, które da się odczuć jedynie na tej działce wyznaczył kierunek projektu w stronę bardzo minimalistycznej formy i naturalnych okładzin zewnętrznych.

Dom został podzielony na podstawową bryłę „stodoły” z dachem dwuspadowym mieszczącym garaż i pomieszczenia techniczne na parterze, oraz część nocną domu na piętrze. Ta bryła, włącznie z połacią dachową, została obłożona naturalnie opalanym czarnym drewnem sosnowym.

Elementem horyzontalnym są dwie bryły uplastycznione o zewnętrze tarasy. Bryły lokowane są względem siebie prostopadle i otwierają się na ogród – w nich znajduje się strefa dzienna oraz pomieszczenia gościnne. Ta część domu zostanie wykończona płytami betonowymi. Jeden z tarasów posiada otwarcie na istniejące, jedno z większych drzew na działce – połączenie natury z projektowaną architekturą ma symbolizować symbiozę z przyrodą, na którą duży nacisk kładą Inwestorzy oraz projektanci. W projekcie zastosowano technologię odnawialnych źródeł energii, co między innymi, czyni ten dom zeroemisyjnym i zeroenergetycznym.


O architektach – Todos Architekci

Zespół założony przez czwórkę przyjaciół z Poznania. Współpraca między nami zaczęła się już podczas studiów, chociażby poprzez wspólne sukcesy w ogólnopolskich konkursach architektonicznych. Doświadczenie zawodowe, które zdobywaliśmy w renomowanych biurach projektowych m. in. w Paryżu, Londynie, Porto, Düsseldorfie, Warszawie i Poznaniu, owocuje indywidualnym podejściem do każdego wykonywanego przez nas projektu. Dopełniając się wzajemnie, w zakresie umiejętności i wiedzy, tworzymy solidną markę, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby i zadowolenie klienta.

Proces projektowy oparty jest na szczerej komunikacji z Inwestorem oraz na dokładnej analizie jego potrzeb. Kluczem do stworzenia ponadczasowych i minimalistycznych brył są przemyślane rozwiązania funkcjonalne oraz odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe. Estetyczne rozwiązania projektowe podparte są doskonałą znajomością techniki budowlanej. W ten sposób powstają obiekty atrakcyjne i dopasowane do oczekiwań naszych Inwestorów.

W naszej ofercie znajdują się projekty architektoniczne wszelkiego rodzaju budynków, projekty wnętrz, mebli, inwentaryzacje, nadzory autorskie, kosztorysy, prowadzenie budów oraz usługi budowlane.

źródło: Materiał prasowy / todos. architekci / https://todos.pl/

Czytaj też: Polska | Warszawa | Dom jednorodzinny | Drewno | Polscy projektanci | Wnętrza