Dom jednorodzinny z widokiem na Kampinowski Park Narodowy

Budynek znajduje się w miejscowości Wólka. Jest to niewielka miejscowość na terenie Kampinosu pod Warszawą. Budynek poprzez nadaną mu formę ma wpasowywać się w klasyczny układ okolicznych obejść.

Wykorzystane materiały nawiązują do tych wykorzystywanych tradycyjnie, zachowując spójność z panującą w okolicy estetyką. Nowoczesny akcent budynku został wprowadzony z umiarem tak by nie zaburzać charakteru okolicy. Dominuje prostota i elegancja, podkreślona czarną ceglaną elewacją z drewnianym podcieniem, dającym zadaszenia znajdującemu się pod spodem tarasowi.

We wnętrzach panują surowe materiały takie jak blacha walcowana czy beton ocieplone drewnem i lastryko. Wyposażenie podkreśla charakter wnętrza dopasowany do wymogów inwestorów i zaprojektowanej architektury.

Projekt domu powstał w pracownio Klangor Studio prowadzonej przez Mateusza Florczaka.

O pracowni: 

Klangor studio to biuro architektoniczne z siedzibą na warszawskim Powiślu, założone w 2021 roku. Początki działalności firmy sięgają 2018 roku, kiedy to powstawały pierwsze projekty, znajdujące się w obecnym portfolio. Studio bierze aktywny udział w każdym etapie procesu realizacji inwestycji. W pracowni powstają projekty domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, obiektów komercyjnych, biurowych, przemysłowych.

Czytaj też: Architektura | Architekt | Dom jednorodzinny | Dom