Dom mody Apple? Tak wyglądała ich kolekcja w 1986!

Apple to marka, która znana jest ze sprzedaży produktów elektronicznych. Jak się okazuje, na małych urządzeniach się nie kończy!

W 1986 roku do sprzedaży trafiła pierwsza komercyjna kolekcja ubrań tego amerykańskiego giganta. Dziś szczęśliwcy mogą na nie trafić w nielicznych amerykańskich vintage shopach. Choć ubrania te idealnie nawiązywały do ówczesnych trendów to firma Apple szybko zrezygnowała z podboju branży modowej.

Aby zdobyć unikalną parę butów Apple nie trzeba jednak jechać do Stanów Zjednoczonych. Wkrótce ruszy aukcja, w której będzie można zdobyć idealnie zachowaną parę butów. Cenę wyjściową ustalono na 15 tys. dolarów, a ich sprzedaż odbędzie się za pośrednictwem znanego serwisu sprzedażowego eBay. Pierwsza próba sprzedaży butów już się odbyła, ale fundacja, na której kanale prowadzona jest aukcja ma wystawić buty ponownie. Śledźcie ją uważnie tutaj.

Skąd ta astronomiczna cena? Otóż białe buty z “oldschoolowym” logo Apple tak naprawdę nigdy nie pojawiły się w regularnej sprzedaży. To swego rodzaju prototypy, które udostępniono jedynie osobom związanym z marką. Obuwie ma zatem wartość kolekcjonerską, co zapewne będzie dla fanów nadgryzionego jabłka nie lada gratką. Czy cena zostanie osiągnięta trudno powiedzieć, jednak fani apple już nie raz udowodnili, że za produkt z charakterystycznym znakiem są wstanie zapłacić naprawdę wiele.