Dom na lato. Jest idealny?

Ten niezwykły dom znajduje się w wyjątkowo malowniczej, południowo-wschodniej części Francji, w pobliżu miasta Bordeaux.

Budynek zaprojektowany został przez lokalne studio architektoniczne Atelier du Pont. Dom pełni funkcję letniskowego, w którym mieszkańcy mogą się skryć od zgiełku miejskiego życia, dlatego przy budynku powstał sporej wielkości ogród z basenem.

Swój charakterystyczny, nieregularny kształt budynek zawdzięcza architektom, którym zależało na ochronie rosnących na działce roślin. Bryłę wpasowali więc tak, by ograniczyć wycinkę krzewów i drzew. Dodatkowo jej bryła została zaprojektowana tak, aby każdy z jego mieszkańców, zarówno rodzice jak i dzieci miał swoją własną przestrzeń. Budynek ten z łatwością można podzielić na dwa odrębne i w pełni funkcjonalne mieszkania. Wnętrza są jasne, króluje w nich biel przełamana mocnymi kolorystycznymi akcentami. Elewację domu wykonano z sosnowych desek, które idealnie komponują się z lasem sosnowym otaczającym całość. Nic, tylko wypoczywać!