dom na żuławach

Dom na Żuławach. Architekci zaprojektowali go nad Wisłą

Ma 131 m kw. Powierzchni i osadzony został w delcie Wisły. Dom na Żuławach to projekt, który przygotował zespół architektów TOYA DESIGN: Tomasz Wojtkowiak, Patrycja Hałaś-Żołnieruk i Justyna Kiełczewska-Stawicka.

Budynek ma tradycyjny kształt. Prostą bryłę budynku wieńczy dwuspadowy dach. Architekci zaprojektowali dom w technologii szkieletowej drewnianej. Jego wygląd może wprawdzie przywodzić na myśl dom letniskowy, jednak powierzchnia i udogodnienia sprawiają, że można z niego korzystać cały rok.

Parterowy budynek ma antresolę otwartą na salon. W środku znajdują się dwie sypialnie, każda dysponuje własnym aneksem socjalnym, dlatego w razie potrzeby chatkę będzie można wynajmować. Przebywanie tu ma sprzyjać wypoczynkowi – szerokie tarasy okalają dom z każdej strony. Domownicy będą mogli też korzystać z ogrodu wokół budynku.

Bryła domu została ścięta w stosunku do ukształtowania działki i stron świata w taki sposób, że plan domu utworzył równoległobok.dom na żuławach


Wizualną ciekawostką jest elewacja frontowa, którą poprzedza podwójna, wolno stojąca rama z detalem nawiązującym do drewnianej architektury Żuław. W ten sposób, w głównej osi drogi, powstała architektoniczna dominanta wyznaczona zapisami planu miejscowego jako identyfikacyjny akcent architektoniczny, wyróżniający dom w przestrzeni wsi.

Szukasz domków letniskowych o mniejszej powierzchni? Sprawdź nasze artykuły klikając TUTAJ.

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Drewno | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Dom na Żuławach: źródło: TOYA DESIGN

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły