Dom nad stawem niedaleko Rzeszowa. Natura dosłownie przenika do wnętrza!

Dom nad stawem niedaleko Rzeszowa zachwyca prostą formą i wysmakowanym wnętrzem.. Balansowanie między wnętrzem domu a naturą, to było główne wyzwanie dla projektantów. Zapraszamy do domu nad stawem, za którego projekt wnętrz odpowiada bello studio. Zaczynając myśleć o projekcie, projektantom bardzo zależało na poznaniu oczekiwań, estetyki i stylu życia inwestorów. Wiązało się to z długimi godzinami rozmów o sztuce, modzie czy samych wnętrzach. 

Zarówno projektantom, jak i inwestorom zależało na użyciu dobrej jakości naturalnych materiałów, które będą wtapiać się w otoczenie i tworzyć organiczną i naturalną przestrzeń. Sam proces projektowy rozpoczął się od wielokrotnych wycieczek na miejsce budowy, aby poczuć klimat otoczenia i znaleźć odpowiedź na pytanie, jaką funkcję ma pełnić przestrzeń. Wnętrze zostało podzielone na dwie strefy, część dzienną oraz prywatną.

Część prywatną można przesłonić za pomocą drewnianych drzwi przesuwnych, w zależności od potrzeb inwestorów. W tej części znajduje się sypialnia z wolnostojącą wanną, która jest usytuowana w przeszklonym narożniku, z pięknym widokiem na staw. Ze względu na pasję do kuchni właścicieli centralnym elementem części dziennej jest wyspa, która jest wykonana z naturalnego kamienia i oprócz swojej pierwotnej funkcji odgrywa rolę integracyjną dla gości, którzy często odwiedzają dom inwestorów. Aby dopełnić cały projekt, do współpracy została zaproszona Iwona Bilska, malarka z Rzeszowa, która była poproszona o stworzenie organicznych obrazów, które będą uzupełniać całość.


Tak jak całe wnętrze obrazy musiały być utrzymane w zachowawczej palecie kolorystycznej, aby nie zabierać uwagi z widoku na staw, który gra tutaj główną rolę. Każdy użyty materiał w projekcie był selektywnie wybierany. Projektanci przywozili wszystkie próbki materiałów na miejsce inwestycji i sprawdzali, jak zachowuje się w tym konkretnym otoczeniu i świetle. Proces selekcji był czasochłonny i żmudny, ale dzięki temu doświadczanie tego miejsca może być jeszcze mocniejsze!

Metryka projektu:
Powierzchnia domu: 90 metrów kwadratowych
Architekci: bello. studio (https://bellostudio.pl/)
Zdjęcia: Patryk Polewany (https://polewany.com/)

Opis pracowni:
Nazywamy się bello studio i jesteśmy rzeszowskim studiem projektowania wnętrz. Nasz zespół składa się z architektów, którzy doświadczenie zbierali w najlepszych pracowniach architektonicznych i architektury wnętrz w Polsce. To doświadczenie możemy teraz przenieść na projekty wnętrza, dbając o każdy szczegół projektu i późniejszej realizacji. Oprócz tego, że jesteśmy fanami nowoczesnych, śmiałych rozwiązań, pięknego designu i użytecznej architektury to równie dużą wagę przykładamy do organizacji, harmonogramów i dobrze poukładanego procesu wykończenia mieszkań, domów oraz przestrzeni użyteczności publicznej. Bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze realizacje.

Czytaj też: Architektura w Polsce | Dom jednorodzinny | Wnętrza | Polscy projektanci | Rzeszów