Dom pawilonowy w Przanowicach. Jest prosty i elegancki!

Dom pawilonowy w Przanowicach zaprojektowali architekci z pracowni MOOD Architekci. Zlokaizowany w jednej z podłódzkich miejscowości dom ma spory metraż wynoszący łącznie 400 metrów kwadratowych, co w połączeniu z faktem, że jest to dom parterowy, daje sporą bryłę. Ta jednak, dzięki sprytnym zabiegom architektonicznym nie jest przytłaczająca i dobrze wpisuje się w podmiejski charakter. 

Dom pawilonowyw został zaprojektowany dla inwestora, który prywatnie jest pasjonatem motoryzacji. Ze względu na swoją pasję, właściciel poprosił, aby w budynku znalazł się garaż podziemny z zaokrągloną rampą, w którym będzie mógł parkować swoje samochody. Tymczasem dla inwestorki sercem domu jest jasna i przestronna strefa dzienna wraz z tarasami otwierającymi się na rozległy ogród.

Ciekawym zabiegiem jest spora liczba wysuniętych poza obrys domu elementów architektonicznych, które pełnią różne funkcje. Po pierwsze dodają bryle lekkości i większej dynamiki, co sprawia, że budynek nie jest tylko prostopadłościennym klockiem. Po drugie wytyczają i wygradzają konkretne strefy jednocześnie osłaniając dom od ulicy i hałasu. Zastosowanie takich wykuszy pozwoliło także, na zwiększeniu prywatności właścicieli. Jak wam się podoba Dom pawilonowy autorstwa MOOD Architekci?

O pracowni: 
Pracownia MOOD Architekci powstała z zamiłowania do projektowania. Biuro bazuje na doświadczeniu projektowym zdobywanym w wielu pracowniach architektonicznych zarówno w Łodzi, jak i Warszawie. Kluczowymi momentami rozwoju były również studia na holenderskiej uczelni Saxion University of Applied Sciences, a także  staż w kopenhaskim biurze Arrow Architects. “​Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, z pozytywną energią i pełnym zrozumieniem potrzeb inwestora. Wiemy jak ważne jest zadowolenie naszych klientów oraz jakość projektów które im dostarczamy. Specjalizujemy się w indywidualnych projektach domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, małych obiektach użyteczności publicznej, a także projektach wnętrz. Działamy na terenie całej Polski… i świata! ” – tłumaczą architekci

źródło, wizualizacje: MOOD architekci (https://www.moodarchitekci.pl)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Łódź | Dom jednorodzinny | Minimalizm | Elewacja