Dom pełny bieli nad brzegiem oceanu [ZDJĘCIA]

Ten malowniczo położony dom znajduje się u wybrzeży południowej Afryki, w rejonie Elands Bay. Na co dzień zamieszkuje go licząca pięć osób rodzina oraz trzy psy.

Właścicielom budynku zależało na tym, aby ich dzieci wychowywały się w otoczeniu natury i miały swoją przestrzeń do życia. Dom zlokalizowany został z dala od zgiełku wielkich miast. Rodzice pokonują codziennie 60 km, aby dostać się do pracy. Taka odległość ich jednak nie przeraża. Nic w tym dziwnego. O takim położeniu domu wielu z nas może tylko pomarzyć.

Na pozór skromna bryła kryje aż 9 sypialni, 3 łazienki oraz obszerny salon z jadalnią i kuchnią. Ze względu na ogromną liczbę dni słonecznych bardzo ważną częścią budynku stało się sporej wielkości patio z basenem i tarasem do opalania, a także… domek dla gości!

Wygląd budynku to zasługa projektantów z biura Logo Homes w RPA. Wnętrze to przede wszystkim hołd złożony bieli i naturalnym, lokalnym materiałom. Króluje tu drewno oraz kamień, które idealnie współgrają z jasnymi, wypełnionymi naturalnym światłem wnętrzami.  Jak mówią sami właściciele, pragnęli oni stworzyć miejsce przyjazne i nieco subtelne, w którym człowiek może uciec od problemów dnia codziennego  i naładować się pozytywna energią przed pracą czy zajęciami w szkole.