Casa D em Braga com Arquitectura LDARQ e fotografias de Ivo Tavares Studio

Dom pięcioosobowej rodziny. Powstał w portugalskiej miejscowości Braga!

Dom pięcioosobowej rodziny zaprojektowany został przez architektów z portugalskiej pracowni L2C ARQUITETURA. Minimalistyczny dom powstał w miejscowości Braga. Obiekt roboczo został nazwany przez architektów D-Haus. Zobaczcie, jak prezentuje się ten nietuzinkowy dom – zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz! 

D-Haus, bo tak nazwano dom pięcioosobowej rodziny, który powstał w portugalskiej miejscowości Braga, miał być estetyczną odskocznią od zgiełku miasta. Dom zaprojektowano tak, aby jednocześnie wnętrze otwierało się na otoczenie i krajobraz, przy jednoczesnym zagwarantowaniu prywatności mieszkańcom. Struktura domu przypomina ponakładane na siebie skrzynie, które tworzą dynamiczną, nieregularną bryłę. 

Casa D em Braga com Arquitectura LDARQ e fotografias de Ivo Tavares Studio

Przestrzenie między “skrzyniami” projektowano tak, by pełniły funkcję świetlików. Pomieszczenia zostały uporządkowane według ich funkcji. Prywatne pokoje znajdują się na piętro i pomieszczenia socjalne i usługowe znajdują się na niższym piętrze, gdzie można otworzyć wszystkie okna, aby stworzyć wyjątkową. otwartą przestrzeń. Kolejnym wartym wspomnienia elementem domy jest obszerny ogród z minimalistycznym basenem otoczonym kamienną posadzką. Wnętrze domu wypełnione zostało prostymi, klasycznym meblami, które otaczają naturalne materiały w tym drewno i kamienie.

źródło: L2C ARQUITETURA (https://l2carq.com) / zdjęcia: Ivo Tavares Studio (http://www.ivotavares.net)

Czytaj też: Portugalia | Dom jednorodzinny | Wnętrza | Modernizm | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie