Wiejski dom z płaskim dachem od DISM Architekci

Budynek zaprojektowano tak, aby pasował do krajobrazu polskiej wsi na obrzeżach miasta. Zamieszka w nim rodzina, która chce uciec od wielkomiejskiego zgiełku.

Dom z płaskim dachem to projekt nowoczesnego domu, do którego wprowadzi się rodzina, do tej pory mieszkająca w typowo miejskiej zabudowie. Ich wymarzony dom zaprojektowali architekci z pracowni DISM Architekci.

Projektanci zaproponowali dwukondygnacyjny dom, którego bryła jest maksymalnie płaska. Jego liczne i sporej wielkości przeszklenia otwierają wewnętrzną przestrzeń na otaczającą dom zieleń. Ważna jest tutaj również elewacja, wykończono ją ciemnym drewnem, który swym wyglądem ma nawiązywać do zabudowań wiejskiego typu. o prostej bryle przekrytej płaskim dachem. Duże przeszklenia otwierają wewnętrzną przestrzeń domu na otaczającą zieleń. przyjaznym materiałem nawiązującym do zabudowań wiejskiego typu.

Ciekawym akcentem jest rosnąca na działce przyszłych mieszkańców jabłoń. Po wielu namowach inwestorzy zdecydowali się na nieusuwanie drzewa – opisują autorzy projektu.

Roślina została wkomponowana w przestrzeń tarasu, tworząc wspólny dialog z elewacją budynku.

wiz. DISM Architekci

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły