Dom pod lasem w Wielkopolsce

Dom pod lasem w Wielkopolsce. Właścicielom zależało na prostym i funkcjonalnym wnętrzu!

Dom pod lasem w Wielkopolsce to przestrzeń zaprojektowana dla młodej, pełnej optymizmu i otwartości na świat rodziny. Jego wnętrze stara się odpowiedzieć na potrzeby wyciszenia, intymności, ale również energii i motywacji do nowych wyzwań. Zadanie postawione przed architektami z pracowni Neostudio Architekci  polegało na przebudowie i adaptacji wnętrz do zróżnicowanych potrzeb każdego z domowników oraz nadaniu przestrzeni ascetycznego i ponadczasowego charakteru.

Budynek znajduje się w zielonej i spokojnej okolicy, co przełożyło się na jedno z głównych założeń projektowych, jakim było otwarcie wnętrza na zewnętrze. Dzięki ascetycznym środkom wyrazu, zróżnicowanym teksturom i grze światła uzyskaliśmy spokojne wnętrza tworzące harmonijną całość z otaczającą naturą. Spójna paleta odcieni szarości oraz drewniane wykończenie podłogi w całym domu dają wrażenie przestrzeni pełnej światła.

W efekcie dom pod lasem w Wielkopolsce to spójna, harmonijna przestrzeń, utrzymana w stonowanej kolorystyce. Co więcej, mimo ujednolicenia kolorów, wnętrze nie jest nudne. Udało się to dzięki odpowiedniemu doborowi detali i dekoracji, które przełamują szarości, nadając wnętrzu większej dynamiki, bez ingerowania w zastany ład w przestrzeni.

Dom pod lasem w Wielkopolsce


Inwestor: Prywatny
Lokalizacja: Okolice Poznania
Architekci: Neostudio Architekci
Autorzy: Bartosz Jarosz, Paweł Świerkowski
Współpraca autorska: Tomasz Sołtysiak
Zdjęcia: Tom Kurek
Projekt: 2019-2020
Realizacja: 2020-2021

O pracowni:
Neostudio Architekci zostało założone oficjalnie w 2005 roku jako efekt wieloletniej współpracy architektów: Bartosza Jarosza i Pawła Świerkowskiego. Paweł studiował na Facolta di Architettura Politecnico di Milano i na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra architektury w 2002 roku. Bartosz studiował na ENSAIS de Strasbourg i na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra architektury w 2003 roku. Dzięki współpracy z wieloma nagradzanymi biurami projektowymi, Paweł i Bartosz nabyli rozległe doświadczenie pozwalające kreować estetyczne i efektowne kosztowo rozwiązania dla swoich klientów. Pracownia konsekwentnie rozszerza aktywność, podejmując nowe wyzwania w zakresie skali, funkcji, skomplikowania i lokalizacji projektu. Wsparta doświadczeniem i wiedzą współpracujących architektów oraz inżynierów branżowych, oferuje pełny zakres usług projektowych, inżynierskich, kosztorysowych i analitycznych. Gwarantuje dbałość o zapewnienie najwyższej jakości usług i dotrzymanie wyznaczonych umowami terminów.

źródło: Neostudio Architekci (https://neostudioweb.eu) / Tom Kurek (https://www.tomkurekthephotographer.com)

Czytaj też: Polska | Dom jednorodzinny | Polscy projektanci | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie