Dom Polny z Polski zachwycił jury międzynarodowego konkursu. Architekci z nagrodą

Jest bardzo nietypowy. Jednorodzinny Dom Polny autorstwa pracowni 81.WAW.PL został laureatem konkursu International Architecture Awards 2020.

W konkursie nagrodzono projekty nadesłane z 38 krajów, w tegorocznej – 15 edycji konkursu pracownia 81.WAW.PL została nagrodzona jako jedyne biuro architektoniczne z Polski. International Architectural Awards to konkurs dla utalentowanych twórców, który wyróżnia najnowocześniejsze projekty. To coroczne wydarzenie promuje międzynarodową architekturę i wzornictwo na całym świecie. Warszawska pracownia 81.WAW.PL została nagrodzona za projekt Domu Polnego.

Wyzwaniem, przed którym stanęli architekci, było wkomponowanie budynku w otaczającą  go naturę oraz oddzielenie go od ulicy. Dom Polny stoi w centrum malowniczego pola, a jego frontowa część została obłożona kamieniem polnym, aby jak najlepiej wtopił się w otoczenie. Nie przytłacza on swoją formą, za to doskonale wpisuje się w polny krajobraz niczym z bajecznej scenerii.


Organizator konkursu Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design, otrzymał w tym roku rekordową liczbę projektów nowych budowli, architektury krajobrazu i urbanistyki. Jury złożone z kilku greckich architektów, krytyków i pedagogów wybrało ponad 120 zgłoszeń z listy 400 projektów.

Wszystkie wybrane w tym roku budynki i projekty urbanistyczne zostały również zaprezentowane w specjalnym wydaniu Global Design + Urbanism XX. „Nowa architektura międzynarodowa”. Gratulujemy polskim architektom!

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Ciekawostki | Zieleń | Elewacja

źródło: 81.WAW.PL