Dawny sierociniec w Łodzi zmieni się w Dom Seniora Uniwersytetu Łódzkiego

Dom Seniora Uniwersytetu Łódzkiego  już niedługo zostanie otwarty! Przy ul. Rewolucji 1905 r. 66 trwa generalny remont wybudowanego w początkach XX w. żydowskiego sierocińca dla dziewcząt, który jest obecnie przebudowywany na Dom Seniora Uniwersytetu Łódzkiego.

Placówka zaoferuje opiekę 30 osobom – niepełnosprawnym, w podeszłym wieku i potrzebującym troski byłym pracownikom uczelni. Dom będzie się składał z dwóch części: zaplecza socjalno-medycznego w istniejącym budynku frontowym oraz usytuowanych za nim parterowych mieszkanek dla seniorów z wyjściami do ogrodu. W ramach projektu, którego realizacja będzie kosztować 10,2 mln zł (z czego 68% to dotacja UE, reszta stanowi wkład własny uczelni), przewiduje się też stworzenie oferty społeczno-edukacyjnej, która obejmie do 55 osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Ulica Rewolucji 1905 r. – wielkie zmiany w Łodzi 

Łódź od kilku lat pragmatycznie zmienia swoje oblicze. Ciekawostką jest fakt, że Łódź jest obecnie jednym z liderów na skalę Unii Europejskiej pod kątem ilości inwestycji realizowanych w jednym momencie. To sprawia, że niejednokrotnie opisujemy pozytywne zmiany ze stolicy województw łódzkiego. Poniżej kilka artykułów dotyczących okolicy ulicy Rewolucji 1905 r

źródło: https://lodz.pl/ / zdjęcia: https://lodz.pl/

Czytaj też: Łódź | Metamorfoza | Renowacja | Zabytek | Historia | Architektura w Polsce