Dom skryty wśród drzew. Tak się buduje w Brazylii

Sporej wielkości dom Mororo zbudowany został jako nowoczesna farma. Zaprojektowali go architekci z działającej w Sao Paulo pracowni Studio MK27. Architekci zaprojektowali go w miejscowości Campos do Jordão.

Dom powstał na zalesionej działce pomiędzy Sao Paulo a Rio De Janerio. Atutem takiego położenia jest możliwość obcowania z przyrodą, bez rezygnowania z atrakcji dużego miasta. Właściciele potrzebują liczącej niecałe dwie godziny przejażdżki, aby dostać się do Sao Paulo, jeszcze mniej, aby dojechać nad ocean Atlantycki. 

Architekci tak zaprojektowali budynek, aby swym wyglądem przypominał farmę. Dlatego zaproponowali dom o prostym kształcie z dwuspadowym dachem. Do budowy wykorzystali naturalne kamienie jak kamień, który stał się częścią fundamentu budynku. Prosta bryła ma elewację z ciemnoszarej blachy i drewniane panele, które wizualnie ocieplają całość. 

Projektując budynek właściciele nie uciekali się oszczędności. Do swojej dyspozycji mają ponad 700 m kw. powierzchni. Przestrzeń doskonale widać wewnątrz, gdzie powstały przestronne pomieszczenia, idealne by podołać organizacji rodzinnych spotkań i uroczystości.


Pracownia architektoniczna Studio MK27 ma w swoim portfolio architektoniczne realizacje sięgające już lat 70. Przez dziesięciolecia projektanci przygotowali kilkadziesiąt realizacji prywatnych i komercyjnych, w których znaczna część to luksusowe hotele i wille.

źródło: studiomk27 (fot. Fernando Guerra)