Dom w Kanadzie

Dom w Kanadzie. Z okien widać góry i Rzekę Świętego Wawrzyńca

Świetna architektura, działka na szczycie góry i widok na Rzekę Świętego Wawrzyńca –  jedną z największych rzek w Ameryce Północnej. Właśnie w takich okolicznościach powstał dom w Kanadzie zaprojektowany przez architektów z pracowni Bourgeois / Lechasseur Architectes. 

Architekci z pracowni Bourgeois / Lechasseur Architectes  zaproponowali stworzenie prostej, jednak oryginalnej bryły, która z jednej strony będzie odnosiła się do archetypicznych kształtów lokalnych domostw, a z drugiej, dzięki nowoczesnym detalom będzie dynamiczna i wyróżniająca się na tle okolicy. Cabin A, bo tak ze względu na kształt bryły nazwano willę, powstała na szczycie jednej z gór, z której rozciąga się widok na dolinę z płynącą w niej Rzeką Świętego Wawrzyńca – jedną z największych rzek w Ameryce Północnej.


Kształt domu inspirowany był statkami, które przypływają do portu leżącego u podnóża gór. “Górna, trójkątna część ma przypominać żagle poruszane na wietrze, natomiast wysunięty, drewniany taras ma odnosić się do kształtu sterówki na statkach handlowych” – czytamy w komunikacie architektów.

Dom w Kanadzie powstał na zlecenie prywatnego inwestora, który chciał stworzyć na działce elegancką willę na wynajem, z której będą korzystać miłośnicy sportów zimowych. Pomysł ten zrodził się z faktu, że w okolicy działają całoroczne kurorty narciarskie z eleganckim Le Massif Ski Resort włącznie. Dom można wynająć klikając tutaj. 

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Domek letniskowy | Las | Drewno

źródło: www.bourgeoislechasseur.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły