Dom w Konarach jak nowoczesna stodoła. Powstaje przy prywatnym lesie.

Dom w Konarach projektowany z i dla inwestorów z zagranicy, powstanie na przepięknej działce sąsiadującej z prywatnym lasem od wschodu i polami od południa. Dom zaprojektowała architekci Agata i Adam Tkocz z Pracowni 88.

Inwestorzy oczekiwali prostego budynku o prostej formie, taniego w budowie, funkcjonalnego domu z tarasem otwierającym się na ogród z widokiem na otaczające pola, który będzie tradycyjny ale jednocześnie nowoczesny w swoim wyrazie.

Projekt powstał na planie litery L z podcieniem wejściowym od frontu i wysokim podcieniem od strony tarasu. Główna bryła jest przekryta dachem dwuspadowym w formie “stodoły” z doklejonym garażem dwustanowiskowym z dachem płaskim. Budynek został tak ułożony na działce aby odpowiednio wydzielał strefę utwardzoną z wjazdem przy wejściu do domu od intymnej części rekreacyjno-wypoczynkowej ogrodu.  


Fasada północna (wejściowa) ma mniejsze okna i pełne ściany, natomiast otwiera się dużymi przeszkleniami na ogród oraz stronę południową w kierunku otaczającego krajobrazu łącząc ogród ze strefą dzienną.Parter zaprojektowano jako strefa dzienna z otwartą kuchnią, jadalnią i salonem oraz biblioteczką i gabinetem które w razie potrzeby można otworzyć boć zamknąć przesuwnymi ścianami. Dodatkowo parter tworzy strefa pomocnicza z małą łazienką, pomieszczeniam gospodarczym, garderobą, spiżarką oraz garażem dwustanowiskowym.Na poddaszu natomiast powstała strefa nocna domu z główną sypialnią rodziców wraz z garderobą i łazienką, 2 pokojami dla dzieci oraz duża łazienką. Dodatkowo wygospodarowano kącik wypoczynkowy na antresoli z widokiem.

Czytaj też: Polska | Polscy projektanci | Architektura | Dom jednorodzinny | Las | Domek letniskowy

tytuł: Dom w Konarach
status: faza projektowa – zakończona
zakres: projekt koncepcyjny, projekt budowlany, pozwolenie na budowę
data: projekt 2019, realizacja 2020 –
typ: budynek mieszkalny jednorodzinny
powierzchnia: 192m2 w tym garaż dwustanowiskowy
autorzy: Agata Tkocz, Adam Tkocz