Dom w koronach drzew. Wygląda jak drewniany namiot. 

Prawdopodobnie każdy z nas marzył kiedyś o własnym domku na drzewie. Marzenie to postanowił spełnić w nieco bardziej dojrzałym wydaniu architekt Antony Gibbon, który stworzył dom w koronach drzew. Poznajcie A-F3 Treehouse!

A-F3 Treehouse niewielki dom w koronach drzew, który powstał na zlecenie prywatnego inwestora z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Autor nietypowej chatki, meksykański architekt Antony Gibbon został poproszony o zaprojektowanie eleganckiego i niewielkiego domku, który miałby powstać ponad koronami drzew, dzięki czemu goście będą mogli podziwiać z góry krajobraz lasu. Docelowo domki mają stworzyć cały kompleks. 


Architekt zaproponował stworzenie geometrycznych domków wyniesionych w górą za pomocą specjalnego stelażu. Do domków może prowadzić klatka schodowa, skryta pod podłogą domku lub powieszany trap biegnący z pobliskiego zbocza. Kształt domku ma nawiązywać do typowego namiotu biwakowego, co ma podkreślać charakter całego kompleksu. Domki obite zostaną czarnymi deskami, które za sprawą swojego koloru, mają lepiej wpisywać się w surowy krajobraz lasu. 

O architekcie:
Antony Gibbon – meksykański architekt, który pojawiał się na naszym portalu już kilkukrotnie między innymi za sprawą domu, który wygląda jak betonowa wstęg (przeczytasz klikając TUTAJ).  ‘Przyjmując formy natury jako źródło inspiracji i przekraczając granice projektowania architektonicznego, twórczość Antony’ego zyskała uznanie na całym świecie i była prezentowana w Vanity Fair, New York Times, Huffington Post, Dezeen, Dwell, Designboom i serialu Secret Homes Television. Antony postrzega środowisko naturalne jako ważną siłę napędową swojej pracy, każda struktura jest tworzona indywidualnie, aby w miarę możliwości uwzględniać otoczenie przy użyciu zrównoważonych materiałów. Jego celem jest stworzenie połączenia pomiędzy Naturą i wychowaniem, szukając drogi do połączenia jednego w drugim.” – czytamy na stronie architekta

Czytaj też: Domek letniskowy | Drewno | Las | Architektura | Minimalizm | Hotel

źródło: antonygibbondesigns.com