Dom w Lekartach
Widok od strony jeziora

Dom w Lekartach z widokiem na mazurskie jezioro i prywatne molo

Dom w Lekartach to najnowsza realizacja architektów z pracowni A8 Architektura. Architekci zaprojektowali oryginalny dom na wzgórzu, który charakteryzuje się wysokimi, panoramicznymi przeszkleniami umożliwiającymi podziwianie natury niemal z każdego zakątka domu. W efekcie powstała oryginalna bryła osadzona w mazurskim krajobrazie. 

Zadaniem architektów było zaprojektowanie budynku domu jednorodzinnego o niepowtarzalnym klimacie, który jednak stanowi element spójny z otoczeniem. Budynek został zaplanowany tak, aby z upływem czasu, dzięki naturalnym materiałom ulegającym starzeniu zmieniał się i dojrzewał.

Dynamiczną bryłę, na którą składają się trzy osobne segmenty, przekrywa harmonijkowy dach dwuspadowy. Pokrycie dachu i części ścian stanowi gont drewniany w kolorze naturalnym, dzięki czemu budynek wpisuje się w otaczające drzewa. Od strony jeziora dom wyróżniają rozległe przeszklenia. Zapewniają piękny widok z wnętrza, pogłębiając wrażenie ażurowości i lekkości budynku. Budynek usytuowany na wzgórzu, dopasowany do spadków terenu w ciągu dnia będzie wtapiał się w otoczenie, aby w nocy rozświetlić się na wzór wyniesionej latarni.

Widok od strony jeziora

Ciekawym elementem jest również mnogość nieregularnych świetlików, które nie tylko doświetlają wnętrze, ale także umożliwiają ciągłe obcowanie z otaczającą dom przyrodą. Jak wam się podoba mazurski dom w Lekartach?

O architektach: 
A8 Architektura – “A8 Architektura to pracownia projektowa, która bardzo uważnie wsłuchuje się w potrzeby Klientów. Zajmujemy się kompleksowo projektami nowoczesnych domów, budynków, wnętrz. Nigdy nie ograniczamy liczby koncepcji i pracujemy tak długo, aż obie strony są zadowolone z efektu. Kładziemy duży nacisk na przejrzystość i dokładność dokumentacji projektowej. Wizje naszych architektów splatamy z innowacyjnymi trendami i technologiami, dzięki czemu nie tylko precyzyjnie, ale i nowocześnie podnosimy komfort życia i pracy Klientów. Chcemy, by nasi Klienci każdego dnia mogli wybierać z tego, co najlepsze i najciekawsze na rynku architektonicznym, a przez to – budować dla siebie inteligentną i bardziej efektywną przyszłość.” – czytamy na stronie https://a8architektura.pl

Projekt architektoniczny: A8 Architektura / https://a8architektura.pl
Projekt wnętrz: Experimental Studio Barbara Kras
Zdjęcia: Arkadiusz Nojek / https://www.facebook.com/Arkadiusznojekfotograf/

Czytaj też: Architektura w Polsce | Zieleń | Dom jednorodzinny | Drewno | Wnętrza

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły