Dom w sosnowym lesie w Warszawie. Jest prosty i minimalistyczny!

Dom w sosnowym lesie w Warszawie to biała, nowoczesna willa o kubicznej formie zlokalizowana na częściowo zalesionej działce. Architektura budynku czerpie z ducha minimalizmu i nawiązuje do nowoczesnych trendów. Dom posiada dwie kondygnacje, a jego całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 200 m².

Kompozycja stworzona jest z dwóch prostopadłościennych brył. Większej podłużnej tworzącej parterowy pawilon oraz mniejszej kostce piętra w części ustawionej na kondygnacji parteru a w części wysuniętej poza nią. Taka kompozycja tworzy odpowiednie przedpole wejściowe – dopełniając program funkcjonalny domu oraz jednocześnie dynamizuje architekturę.

Architektura budynku jest czysta, skromna w wyrazie, oparta o minimalizm rozwiązań zarówno formalnych, materiałowych, jak i kolorystycznych. W kompozycji bryły, której nadano kubiczne formy, dominuje prostota i lekkość, którą dodatkowo podkreślają duże przeszklenia i otwarcie na zieleń lasu.  Wnętrza domu są doskonale doświetlone naturalnym światłem. Dom jest komfortowy, ma przemyślany układ funkcjonalny i aranżacyjny, odpowiadający na potrzeby mieszkańców.

PARTER budynku jest niemal w całości otwarty na ogród, co umożliwia zacieranie granicy między wnętrzem a zewnętrzem. Dom jest połączony z ogrodem, co sprawia, że mieszka się w nim komfortowo i w harmonii z przyrodą.

Na parterze znajduje się przestronny salon z wyjściem na taras oraz otwarta kuchnia z jadalnią. Ponadto, w strefie dziennej domu znajduje się gabinet / pokój gościnny, siłownia i łazienka oraz toaleta dla gości zlokalizowana w strefie wejściowej domu. Kondygnację uzupełniają niezbędne pomieszczenia dodatkowe: garderoba, magazyn czy też pomieszczenie gospodarcze oraz spiżarnia dostępna z kuchni.

Sprawdź

 

PIETRO to strefa nocna. Znajduje się tu sypialnia Master, z własną łazienką i obszerną garderobą. Na piętrze znajduje się również pralnia i pomieszczenie gospodarcze.
Sypialnia jest dwustronnie doświetlona. Ma widok na ogród leśny jak również duże przeszklenia na prywatne patio znajdujące się po przeciwległej stronie pomieszczenia.

Piętro budynku jest znacznie mniejsze od kondygnacji parteru i zostało. Dzięki temu, budynek wizualnie nabiera lekkości. Budynek nie posiada garażu Zamiast tego ma miejsca parkingowe na zewnątrz. Są one wraz z całą strefą wejściową naturalnie zadaszone przez wysunięcie bryły piętra.

OTOCZENIE DOMU to zielona, leśna działka z wysokimi sosnami, mchami i porostami. Las kontrastuje z syntetyczną białą architekturą, co dodatkowo podkreśla jej nowoczesną formę. Surowa i minimalistyczna kompozycja architektoniczna współgra jednak z otoczeniem. Dom jest otwarty na las i zaprasza go do środka.
Ogród jest w znaczącej części dziki, leśny i utrzymuje harmonię z bezpośrednim otoczeniem.
W ogrodzie wyznaczono miejsce na taras z miejscami do wypoczynku.

Całość kompozycji została zaprojektowana z myślą o wysokim standardzie i komforcie mieszkańców, z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań technicznych i energooszczędnych.

Dom w sosnowym lesie w Warszawie to nie jedyny projekt autorstwa pracowni MUS ARCHITECTS. Inne przykładowe realizacje pracowni opisane przez nas znajdziecie poniżej:

O pracowni:
MUS ARCHITECTS to pracownia architektoniczna tworzona z pasją. Wielokrotnie nagradzana w krajowych i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Nasze projekty cechuje funkcjonalność i pomysłowość. MUS to skrót angielskiego zwrotu made up space. MUS reprezentuje nasze podejście do architektury zaznaczając jej pierwotną genezę (wymyślanie, składanie i tworzenie przestrzeni). Słowa te zarówno razem jak i osobno na wielu poziomach nawiązują do sztuki tworzenia przestrzeni jaką jest Architektura. Biuro architektoniczne zostało założone w Katowicach przez duet śląskich projektantów, absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej: Annę Porębską i Adama Zwierzyńskiego, którzy współpracując od lat rozwijali warsztat i własną wizję architektury, co ostatecznie doprowadziło do powstania firmy MUS ARCHITECTS.

źródło: MUS Architekci (http://musarch.pl) / wizualizacje: Mus Architekci (http://musarch.pl)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie  | Dom jednorodzinny